Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Zor dostum zor…

admin

admin

Bu kafayla çok zor. Zor olan ne? Tekrar o eski şaşaalı günlerine dönmek zor. Çünkü artık zehirlendiniz. Güç zehiridir bu mide yıkamakla falan geçmez. Çünkü soyutladınız kendinizi…Kurucu değerlerinden uzaklaştınız.
Ortam o kadar fulu ki göz gözü görmüyor. Yola çıktıklarınızdan bu yana kimler gemiyi terketmedi ki? Bazıları vurdu gitti, bazıları vurgun yedi gitti. Kalanlar mı? Onlar da heybeyi doldurdu. Önce aile, sonra yakın çevre, sonra yedi göbek sülale zenginleşti, köşeler tutuldu. Koltuklar kapıldı. Taban mı? Hangi taban? Ayakkabı tabanı ise o zaten işlevi gereği yerde sürünüyor. Hani “kullan at” mendiller gibi oldu hepsi.
İşin ilginci garipler paspas yerine konduklarının farkında değiller. Hiç birinin çöp kadar değeri yok. Bütün olay seçimleri kazanana kadar. Ondan sonrası mı? Öküz öldü ortaklık bitti.
Teşkilatlar parsellenmiş. Yönetim kurulları işgal altında. İstediğin kadar “değişim” de biri gidiyor, diğeri geliyor. Kimse demiyor ki başarısız oldunuz partiye yeni yüzler gerekli.
Şimdiler de Ömer aranıyor…Bulunur mu sizce… Bulunur bulunur. Her partide Ömer isminde adam dolu, hepsi o. Aranan HZ. Ömer adaleti ise, onu geçin. Adalet artık sadece parti tabelaların da kaldı. Yeni anlayış hep bana hep bana, geçti o bir sana bir bana anlayışı.
Şimdi ülkenin en büyük partisi sıkıntı da. Bir yanda kötü giden ekonomi, bir yanda yerel seçimlerdeki hezimet. Yetmedi yeni parti arayışları. Üstelik birlikte yola çıktıkları yol arkadaşları darbe üstüne darbe indiriyor.
Ekonomik kriz altında milyonlar inim inim inliyor. Sorarsan çağ atladık. Evet çağ atladık ta hangi çağa? Bana göre orta çağa!
Şimdi tekrar dönelim esas soruya: Siz olsaydınız ne yapardınız?
Bu günler de işi en zor olan kim dersiniz? Tabi ki geminin kaptanı.
Ne yapsın Reis?  Kapının önüne koysa gidecekleri adres hazır kucak açmış bekliyorlar. Bir zamanların en ağlak adamına bile sahip çıkmak zorunda kaldı. Gel de neşteri vur. Mecbur alttan alınacak. Görmezden gelinecek. Sineye çekilecek bazı şeyler.
Şimdi esas soruyu soralım: Ne olacak bu işin sonu?  Ne demiş atalarımız: “Az yaşa çok yaşa akıbet gelecek başa.”

Freni boşlamış kamyon gibi yokuş aşağı kamyon hızla gidiyor. Bakalım altta kimler kalacak?

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ