Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ZAMAN ZAMAN NE ZAMAN?

İsmail Beşiktepe

İsmail Beşiktepe

Hayatta kıymeti ölçülemeyecek kadar değerli olan zamandır.

Zamanını iyi değerlendirebildiğin kadar maddi ve manevi zengindir, huzurludur, mutludur İnsanoğlu!.. Allah CC bile son ilahi kitabı Kur’an da  yalnız ve yalnız ( zaman üzerine yemin olsun ki!..)  diye tüm insanoğlunun dikkatini çeker.

Büyük İlim Adamları; dünya  zamanının  izafi  olduğunu!  İlahi zamanın  sonsuz maddi ve manevi  verilerini  daha insanoğlunun tam keşfedemediğini söylerler.

Ülkelerine, devletlerine, milletlerine çeşitli çok boyutlu  ve kapsamlı  acziyetler içinde olan  dünya  siyaset, ekonomist, idari, mali, adli,  askeri üst bürokratlarının zamana gereken değerleri veremedikleri için  dünyamız, ülkelerimiz, insanlık  çok boyutlu maddi ve manevi sıkıntılar içinde olduğumuzu er geç bu yüzden doğan  felaketleri yaşaya yaşaya insanlığın geçmişten daha fazla  sıkıntılar çekmeye doğru sürüklendiklerimizin bile farkında değiliz.

Koranovirüs 19 ile dünyamız,  ülke, dünya insanları 2019 yılının  10’ncu ayında karşılaştı. 18 ayı dolduruyoruz!

Bunun insan yapısı labratuarlarda üretildiğini  g5 baz istasyon iletişim sistemleriyle insanca insanlığın elde ettiği değerlerini tamamen  yok ederek hem geçmiş zamanımıza hemde mevcut, gelecek  zamanın sonsuz maddi ve manevi veri değerlerini yok etmeye seyirci kaldığımızı bu konuda  hergün  dünya insanlığı  bir alaydan fazla  miktarında yaşayan yetişmiş insanını kaybediyor. Ortalama 500 kişiden x 150 devlette= 75.000 kişi  günlük insan ölüyor? Senede ortalama  27.375.000  kişiyi her sene kaybediyoruz.

Bu bir insanlık katliamı değil midir?

Bu ülkelerin dinamik ordularını besleyen  dinamik çok yönlü verileriyle  içeriden  çökertilmesi değimidir?

Her 10 senelik devreler halinde bir Avrupa, bir ABD,  bir Afrika kıtasındaki- insanlığın katledilmesini  göremeyecek kadar bakar kör idraksiz mi olduk? Bu vurdumduymazlık  nereye kadar? Doğumundan  20 yaşına kadar üniversite mezunu olmuş bir kişinin topluma doğrudan ve dolaylı maliyeti  3 milyon usa dolardır.

27.000.000  kişi x 3 milyon  usa dolar = 81.000.000.000.000 usa dolar yapar.  Bu 81 trilyon doları bir korona virüsü sebebiyle kaybediyor dünya Kaybediyor dünya insanlığı!…  Hala uyanamayacak mıyız?  Bu bir insanlık katliamının yanında  81 trilyon usa  dolar ile  dünya insanlığının ne kadar medeni refah seviyelerinin artabileğini de mi  düşünemeyecek kadar basiretlerimizi bağlayan bu vurdumduymazlık la nereye kadar gidebileceğimizi zannediyoruz?

Koca dünyamızda!.. Dünya ülkelerinde!.. Yok mu? Evet  yok mu? Bu insanlık dışı cinayetlerin müsebbibi olan  korano 19 virüsünü insanlığın başına musallat eden  5.g  baz istasyonlarıyla yayılmasını organize eden uluslar arası toplu insanlık  katliamlarını yapanların her sene 81.trilyon doları doğrudan ve dolaylı  israf  ile yok eden bu kişilerin yakalarına  yapışarak dünya  ülke insanları adına hesap soracak dünya ülke  siyaset liderleri partileri üst idareci  Adli  Askeri idarecileri Toplum liderleri neredeler?  Yoksa bunlar dünya siyoniziminin köle kuklalarımı oldular?

Biz dünya ve  ülkelerin insanlığı  bu  kuklalaşmış  yecüc-mecüc kavimlerin  yaşantılarına mı sürükleniyoruz?

Ne diyorsunuz?  Vesselam!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete