Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YERLİ MALI ETKİNLİĞİ AMACINA ULAŞTI

YERLİ MALI  ETKİNLİĞİ  AMACINA  ULAŞTI

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) kapsamında Altıeylül Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte öğrencilerin Türk yapımı ürünleri kullanma bilincinin arttırılması hedeflendi.

Balıkesir Altıeylül Ortaoku’nda düzenlenen yerli malı haftasında çocukların Türk yapımı ürünleri kullanmalarına yönelik bilinci arttırılmaya çalışılıyor.

Etkinlikte velilerin hazırladıkları çeşitli ürünler tüm okulda aynı saatte dağıtılarak çocuklara ikram edildi.

Altıeylül 5-A sınıfı öğretmeni İbrahim Murat Öden “Amacımız çocuklarımızın yerli malı kullanmaları açısından bilinçlenmesini sağlamak. Bir nebzede olsa onları yerli malı tüketimine teşvik etmektir. Çocuklar da bugünü hevesle beklediler. Yaptığımız konuşmalarda bundan sonra yerli malı tüketimi konusunda daha dikkatli olacaklarını söylediler. Bunları çocuklarımızdan duymak bizleri de sevindirdi. Sanırım amacına ulaşmış bir etkinlik oldu” dedi.

Herkes yerli malı kullanmalı

11 yaşındaki 5-A sınıfı öğrencisi Arda Kayacan ise “Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık günlerinde tüm Türkiye’de kutlanan belirli gün ve haftalar arasında yer almaktadır. Yerli Malı Haftası’nın kutlanma amacı; tüketilecek ürünlerin, ülkemizde üretilen ürünlerden olmasının önemini anlatıyor bizlere. Bence herkes yerli malı kullanmalı, ülkesine yatırım yapmalıdır” şeklinde konuştu.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete