BAKIŞ

Geçen hafta Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Süleyman Özdemir’i ziyaret ettim. Kendisi ile uzun bir süre sohbet ettik. Daha sonra üniversiteyi birlikte gezdik. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi görsel olarak çok güzel dizayn edilmiş. Öğrenci, personel ve akademik personel için herşey düşünülmüş. Bazı binaların yapımı ise devam ediyor.
Üniversitenin en dikkat çeken yerlerinden biri de kütüphanesi. Kütüphanenin fiziki ortamı çok güzel ve kitap sayısı da çok fazla. Özellikle bu kütüphaneyi görmenizi öneririm. Rektör Süleyman bey, Bandırma’yı güzel bir üniversite kenti ve cazibe merkezi durumuna dönüştürmeyi hedefliyor. Üniversite, şehrin havasını değiştirmiş. Bandırma Onyedi  Eylül Üniversitesi genç bir üniversite ve Rektör Özdemir bu avantajı çok iyi değerlendiriyor. Türkiye'deki ilçe bazında bulunan üç üniversiteden biri olan bu üniversite sürekli gelişiyor. Türkiye'nin en genç devlet üniversitesi sloganıyla 2015 yılında kurulan bu üniversite Türkiye'deki ilçe bazında bulunan üç üniversiteden biri . Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, akademik birimleri, bölüm ve programları ile göz dolduruyor. Akademik başarıları, akademik yayınları ve tecrübeli ve nitelikli akademik kadrosu ile kendine önemli bir yer edinmiş. Öğrenci dostu genç ve dinamik bu üniversite modern ve teknolojik dersliklerle donatılmış. Gönen, Erdek, Edincik ve Susurluk ta  yerleşkeleri mevcut.
Farklı coğrafyalardan gelen akademisyen ve öğrencileriyle uluslararası bir üniversite olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, öğrencilerine barınma, güçlü bilişim ağı ve ücretsiz internet, isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı, kapsamlı  ve ulaşılabilir sağlık hizmeti, sağlık ve zengin beslenme, Erasmus ve Mevlana değişim programları, başarı bursları, ayni ve nakdi yardım, her bütçeye uygun yeterli sayıda apart ve yurt sunuyor,
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ NİÇİN TERCİH EDİLMELİ?
Çünkü; Bandırma , İstanbul, Bursa ve diğer büyük şehirlere yakın bir lokasyonda yer alıyor. Üniversite kent merkezinde ve bu kent, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel yaşamı zengin bir yer. Öğrenci dostu olan genç, dinamik bir üniversite. En önemlisi de  Prof. Dr. Süleyman Özdemir gibi bir rektöre ve onun kurduğu ekibe sahip.
Şunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Balıkesir Üniversitesi ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi farklı iki üniversitedir ve Balıkesir de iki ayrı üniversitenin olması da ilimiz özellikle ekonomik yönden çok önemlidir.