İktidarın kemikleşmiş bir oyu var. Bu kemikleşmiş oy %30 civarında. Türk vatandaşlığına ne kadar Suriyelinin geçirildiği belli değil. Çok Suriyelinin Türk vatandaşlığına geçirildiği söylemlerden anlaşılıyor. Yabancıya mülk satışının önünü açtılar. 250 bin dolar ve üstünde gayrimenkul alanlara Türk vatandaşlığı verileceğini açıkladılar.  128 bin 234 adet konut satın alındı. Her konuta iki kişi olarak kabul etsek. 256 468 kişi Türk vatandaşı olmuş demektir. Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlerin Bir milyar dolar ödeme yapması gerekiyordu. Bunu da 250 bin dolara düşürdüler. 7.312 kişi de böylelikle Türk vatandaşı yapıldı. Bunların da hanelerinde iki kişi olduğunu var sayalım.14. 624 kişi eder. Türk vatandaşı olanların sayısı 271 092 olmuş. Bunu yuvarlak 300 bin kabul edersek. 300 bin oy demektir.  Şimdi düşük maliyetli ev alanlar 250 bin dolara ev aldım deyip. Türk vatandaşlığına geçiyormuş. Bu Türk vatandaşlığına geçmenin resmi yolu. Tabi başka yollarla da Türk vatandaşlığına geçe yolları vardır. AKP böyle işleri hiç kaçırmaz. İnce hesaplar yapılmıştır. 250 bin dolara mülk alanlara neden Türk vatandaşlığı verildi? Para ile vatandaşlık neden bir milyar dolar iken? 250 bin dolara neden düşürüldü? Türk vatandaşlığa her geçen AKP için bir seçmendir. Ben her alınan evin hanesini iki kişi olarak kabul ettim. Daha kalabalık olanlarda vardır. Bunların nerde ise tamamı AKP’ye oy demektir. Para için yapmış olsaydı Türk vatandaşlığına geçişi bu kadar kolaylaştırmazlardı. Kendi menfaatleri için Türk vatandaşlığı dahi satılıyor. Ben merek ettim yazdım. Türk vatandaşlığının bu kadar ucuza satılmaması gerekir. Hatta hiç satılmaması gerekir. Toprağın satılmaması gerekir. Toprak olmadan millet olmaz. Millet olmada da devlet olmaz.  Bunlara çok dikkat edilmesi gerekir. Başlığa dönelim iktidarı devirmek kolay değil. Nedenine gelince? Bunlar resmen vatandaşlığa geçirilenler. Bu Türk vatandaşlığına geçenlerden. Menfaatleri olmamış olsaydı? Neden ucuz geçmeleri sağlandı? AKP’nin kemikleşmiş bir oyu var. Türk vatandaşlığı kullanılarak sağlanacak oyu hiç kimse hesap etmiyor. Bu seçimde bir oyun dahi çok değeri olacaktır. Şu an Türkiye de kurulmuş parti sayısı 116.  Bu partilerin çoğu muhalefet tarafı olanlardır. Çoğu AKP’nin ekmeğine ballı yağ sürmek içindir. Onun için iktidarı devirmek kolay olmayacaktır. Milletin olaylarını iyi irdeleyerek oy kullanması gerekir. Oyum boşa gitmesin bir işe yarasın diye oy kullanılırsa. Kaybeden bunlar olur. Bir insan bir partiye oy veriyorsa inanarak vermesi gerekir. Oyum boşa gitmesin diye oy kullanılmaz. Oy inanarak kullanılır. Saygılarımla. 
Türküm, doğruyum, çalışkanım, İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. 
Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!