Balkes ligdeki 7. mağlubiyetini yaşadı ve 6 puanla ligin dibine demir attı. Balıkesirspor 31 Ekim Pazar günü BB Erzurumspor'a konuk olacak ve bu maçtan artık kimse puan beklemiyor. Taraftarlar (10kolikler) maçın sonuna doğru İsmet Kamak ‘ı istemediklerini dile getirdiler. İsmet Kamak ne yapsın? Hocanın elindeki malzeme bu. Bu kadar oluyor işte. Tahta açılmazsa, transfer yapılmazsa 2.lig kaçınılmaz. Yönetim çaresizlik içinde olmasına rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyor. Alabildikleri, bulabildikleri destek bu kadar. Seyirci bu maçta eskiye oranla daha fazla idi. Maçta bulunanlar bunu ücretsiz forma dağıtımına bağladılar.

Maç da hakem hataları olduğu söylense de bunlar maalesef sonucu etkilemiyor. Balkes 2-0 mağlup oldu. Hakemle değil de rakip takımla oynamayı artık öğrenmeliyiz. Cumali Bişi’nin kırmızı kart görmesi ve takımı 10 kişi bırakması iyi olmadı. Yok yere, boş yere kart görmenin bir anlamı ve mantığı yok. Herkes sinirlerine hakim olmalı. Sonuçta profesyonel oyuncularsınız.

Balıkesirspor son üç maçını kaybetmişti ve Bursaspor maçı ile bunu 4e çıkarmış oldu. Bursa ise puanını 11 yaparak 10ncu sıraya yerleşti. Balkes bu maçı alsaydı çok değişecekti. Olmadı. Bundan sonra olur mu? Bu gidişata göre çok zor.

Şehrin artık bu takıma sahip çıkmasının vakti geldi de geçiyor. Bir kez daha hatırlatayım.

İZMİR MARŞINA YASAK GETİRMEK

Bazen bazı kişiler kraldan daha çok kralcı oluyor. Şimdi ne gerek İzmir Marşına yasak getirmeye. Ne kadar gereksiz bir şey. İzmir Marşını bayramda seyranda kim söylemek istiyorsa söylesin. Bu marşı bayram programından çıkarmanın anlamı ve mantığı yok. Sadece, karşı tarafa malzeme verirsin. Kimse sevmediği birine belki saygı göstermeyebilir ancak; vatanı milletinle birlikte kurtaran kişi ve arkadaşlarına saygı göstermek zorundasın.

BUNLARI NEDEN YAZDIM?

Mersin'de 100.Yıl İlköğretim Okulunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasında yer alan İzmir Marşının programdan çıkartıldığı iddiası için yazdım. Marşı yasakladığı ve programdan çıkardığı iddia edilen  kişi ile ilgili inceleme/soruşturma açıldı. Bu konunun araştırılması için İki soruşturmacı görevlendirilirken, yasak kararı aldırdığı söylenen Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü H.K. konuşmaktan kaçınmış.

29 Ekim Bayramı nedeni ile ilçede bir öğretmen program hazırlıyor, okul müdürü programı onaylanmak üzere ilçeye gönderiyor , ilçe de okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdüründen oluşan bir komisyon programı inceliyor ve “siyasi içerik taşıdığı gerekçesi ile” İzmir Marşı programdan çıkarılıyor.

Bu tip şeylerle uğraşmak yerine Pandemi sürecinde oluşan bilgi eksikliği gidermek için çaba harcansa daha iyi olacak.

İzmir'in dağlarında çiçekler açar

İzmir'in dağlarında çiçekler açar

Altın güneş orda sırmalar saçar

Altın güneş orda sırmalar saçar, diye devam eden marşı programda yasakladın da gönüllerde nasıl yasaklayacaksın?