Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VEKİL AYDEMİR FAİLİ MEÇHULLERİ AYDINLATACAK

VEKİL AYDEMİR FAİLİ MEÇHULLERİ AYDINLATACAK

Başkanlığını AK Parti Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun yaptığı ve Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’in üyesi olduğu araştırma komisyon TBMM’de yaptığı ilk toplantının ardından Giresun’da incelemeler yaptı.

Milletvekili Aydemir ve komisyon üyelerinin ilk durağı Rabia Naz Vatan’ın baba evi oldu. Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ve annesi Atika Vatan ile görüşen komisyon üyeleri ve milletvekili Aydemir, basta Rabia Naz Vatan olmak üzere benzer çocuk ölümlerinin araştırılması ve gereken tedbirlerin alınması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek acılı ailenin acısını paylaştıklarını ifade ettiler.

 

“ÜLKEMİZDE NE KADAR ÇOCUK ÖLÜMÜ VARSA ARASTIRACAGIZ”

Araştırma komisyonu üyesi Pakize Mutlu Aydemir; “Basta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli tüm çocuk ölümlerini araştıracağız ve alınması gereken tüm tedbirleri alacağız. “dedi.

Şüpheli çocuk ölümlerinin önüne geçilmesi için gereken her şeyin yapılacağının altını çizen milletvekili Aydemir şunları kaydetti:

“Basta 11 yaşında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden kızımız Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli tüm çocuk ölümlerini araştırmak ve bunların önüne geçmek en büyük amacımız. Mecliste kurulan ve benim de üyesi olduğum komisyon bunun için çalışıyor. Bugün Giresun Eynesil’de komisyon üyelerimiz ile Rabia Naz Vatan kızımızın Babası Şaban Vatan ve Annesi Atika Vatan ile görüşüp bilgiler aldıktan sonra, olay yerinde incelemelerde bulunup, olay ile İlgili, bilgi sahibi 14 Kişinin ifadelerine başvurduk.

Baba Şaban Vatan bize kızımızın ölümüyle ilgili rapordaki DNA’ları araştırmamızı istedi. Biz de hem olayı aydınlatılıp, varsa suçluların cezasını çekmesi acısından, hem de acılı babanın isteğinin yerine gelmesi açısından bu konuyu derinlemesine araştıracağız.”

Rabia Naz Vatan ve şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması komisyonun da çok hassas ve ağır bir görev aldıklarını belirten Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir; “Acılı ailelerimiz başta olmak üzere, milletimizin beklediği sorulara cevap verecek şüpheli ölümlerin aydınlatılması noktasında bir netice alacağımızı düşünüyorum.

TBMM’de grubu bulunan beş siyasi parti üyelerinden oluşan Rabia Naz Vatan ve Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma ‪Komisyon üyeleri olarak şüpheli çocuk ölümlerinin aydınlatılması, ailelerin acılarının bir nebze hafiflemesi, kamuoyu vicdanının rahatlaması ve varsa suçluların Adalet önünde en ağır cezaları almalarını sağlamak ortak amacımızdır” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete