Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VATANSEVERLİK RUHUYLA CUMHURİYETE SARILMALI

VATANSEVERLİK RUHUYLA  CUMHURİYETE SARILMALI

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak bayram nedeniyle DEMOKRAT’a yaptığı açıklamada ‘‘Kuva-yı milliye şehri Balıkesir’de yaşayan vatandaşlarımız ile birlikte büyük Türk milletinin bütün fertlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyoruz.

Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yıl dönümü kutlu olsun.

Vatan ve cumhuriyet için toprağa düşmüş şehitlerimize bir kez daha minnettar olduğumuzu ifade ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Hakettikleri dersi vereceğiz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, emperyalizme karşı zafer kazanarak cumhuriyeti bizlere emanet eden kahramanlarımızı saygıyla andıklarını belirten Başkan Albayrak, “Doğu Akdeniz’den, güney sınırlarımızdan ve Kafkasya’dan Türkiye’yi kuşatmak isteyen emperyalistlere 100 yıl önce olduğu gibi hakettikleri dersi bir kez daha vereceğiz.

Devlet ve millet olarak yine tarihi günlerin içerisindeyiz.

ABD’nin ve bazı Batılı devletlerinin güdümündeki terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleler neticesinde vatan bütünlüğümüzü, mavi vatanda mücadele ederek de egemenlik haklarımızı koruyoruz. Vatan savunmasında olan ülkemizi korunaksız ve zayıf düşürmek isteyen güçler, milli birliğimizi fitne ve fesat yoluyla hançerlemek istiyor. Bu odaklarla mücadelenin arttırılarak sürdürülmesi, cumhuriyetimizin geleceğini tasarlamak bakımından büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Ekonomik bağımsızlığımız çok önemli

Başı dik Türkiye’nin olmazsa olmazının ekonomik bağımsızlık olduğuna dikkati çeken Albayrak “Üretimde devrim yapan bir ekonomiye sahip olduğumuz takdirde güçleneceğiz. Şimdi o eşikte bulunuyoruz.

Ülkemizin devlet tecrübesi ve birikimi ile kadim tarihimizden güç almak suretiyle önümüzdeki zorlukları aşacağız.

Ülkemiz içerisinde ve sınırlarımızın ötesinde vatan ve cumhuriyet için savaşan mehmetçiğimiz ve polisimiz güvenli bir geleceğin teminatıdır. Devletimizin, güvenlik güçlerimizin ve milletimizin birliğini sürdürdüğümüz müddetçe cumhuriyet yaşayacaktır. Müreffeh bir gelecek için üretimde atılacak adımlar milleti yaşatacaktır. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına düşen görev, vatanseverlik ruhuyla cumhuriyete sarılmaktır.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, esenlikler diliyoruz.’’

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete