Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VAKALAR ARTMAYA DEVAM EDİYOR

VAKALAR ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Küresel çapta etkisini gösteren pandemi, Türkiye’de de ciddi derecede etkisini göstermeye devam ediyor.

 

Vatandaşların bilinçsizce davranışları ve alınan önlemlere riayet etmemesi sonucunda Türkiye’deki vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vakalarda 240 bin 12 testten 39 bin 302 kişide Covid-19 bulguları tespit edildi. Bu 39 bin 302 vakanın tespit edilmesinin yanı sıra 19 bin 193 vatandaşımız da Covid-19 virüsün yendiği açıklandı. Türkiye genelinde şu ana kadar 38 milyon 578 bin 57 testten, 3 milyon 317 bin 182 vatandaşımız virüse yakalandı. Virüse yakalanan vatandaşlardan 3 milyon 14 bin 226 vatandaşımız da tekrardan sağlığına kavuştu.

 

DÜNYADA İLK 5’TEYİZ

Dünya genelinde açıklanan günlük Covid-19 vaka sayılarında Türkiye olarak ilk 5’e girmiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz gün açıklanan vaka sayılarında birinciliği Brezilya 90 bin 638 vaka ile elinde tutuyor. Brezilya’dan sonra Amerika Birleşik Devletleri 68 bin 162 vaka ile ikinci sırada yer alıyor. Fransa’da ise günlük 57 bin 911 vaka ile sıralamada üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sırada ise 53 bin 480 vaka ile Hindistan yer alırken beşinci sıraya güzel ülkemiz Türkiye 39 bin 302 vaka ile sıralamaya girdi.  Bu artan vaka sayılarına karşılık yapılan uyarıları dikkate almamız gerekiyor. Ülkemizde tespit edilen vaka sayıları ciddi derece artış gösterirken vatandaşlarımız için de büyük bir tehlike arz ediyor. Yetkili kurumların da sürekli yaptığı açıklamalardan biri olan maske, mesafe ve tedbir üçlüsünü de dikkate almamız gerekiyor. Vakaların bu şekilde artışa devam etmesi durumunda uygulanan kısıtlamalara yenileri eklenecek.

 

HAFTALIK VAKA SAYILARI

Haftalık olarak açıklanan ülke genelindeki vaka sayılarında ise Balıkesir olarak 100 binde 344,84 oranla çok yüksek riskli iller arasında bulunuyoruz. Balıkesir genelinde vakaları düşürmek için uygulanan tedbirlere özenle riayet etmemiz ve uymayanları da uyarmamız gerekiyor.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete