Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VAH TÜRKİYEM VAH

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Ülkede huzurlu olan hiçbir topluluk yok. Ülkede huzurlu olan sadece %20 civarında bir topluluk var. Onlar da tuzu kuru olanlar.

5.8 büyüklüğünde bir deprem yaşandı İstanbul’da. Devletin binalarının bazılarında depremden zarar gören binalar ortaya çıktı. Bazı okullarda eğitime devam edilemeyeceği raporu verildi. Vatandaşlar evlerini kontrol ettirdi. Vatandaşlara “bu binada bir dakika durmayın” denilmiş. Vatandaşlar huzursuz. Tıp eğitimi veren binaların durumu yürekler acısı. Öğrenciler ve hocalar acilen çare bulunması için eylem yapıyorlar. Seslerini duyan yok. Eğitime kapatılan öğrencilerin aileleri çaresiz. Çocuklarının nerede eğitim göreceğini merak ediyorlar. Tıp eğitimi yapan öğrenciler ve hocaları huzursuz. “Bu evde bir gün bile oturmayın” denilen vatandaşlar huzursuz. İktidardan bunlara cevap veren yok. Sanki deprem olmamış gibi hareket ediyorlar. Çünkü bunlara yardım edecek kaynak yok. “Sakla samanı gelir zamanı” diye bir deyim vardır. Marmara depreminden sonra depremzedelere yardım için çıkarılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) başka bir amaç için kullanılmamış olsaydı şimdi o para ile devlet binalarına hemen müdahale yapılabilirdi. Veya geçici çadırlar yapılabilirdi. “Evlerinize girmeyin” denilen vatandaşlara toplanma yerlerinde çadırlar kurulabilirdi. Zamanında saklasaydınız samanı şimdi tam gelmişti zamanı. Kaynak olmadığı için iktidar sanki deprem olmamış gibi davranıyor. Depremzedeler için tek bir kelime edeni duydunuz mu?

Enflasyon rakamı açıklandı. Vatandaş ne gülebiliyor, ne ağlayabiliyor. Herkes şaşkın. Nasıl olurda bu kadar zam yapılırken enflasyon 9.6 çıkar diye hayıflanıyor. Fakat mutlu olan bir kesim varsa enflasyonu böyle çıkaranlar mutlulukları da nasıl da yutturduktandır. Dar gelirliler enflasyondan huzursuz. Siyanürle altın aranan yerlerdeki vatandaşlar huzursuz. Altın arama olaylarından yalnız oralardaki vatandaşlar değil bütün vatandaşlar huzursuz. Çünkü siyanür hem toprağı zehirliyor hem doğayı çoraklaştırıyor. Canlıların ölümüne sebep oluyor. Suriye’de olaylar iktidarın istediği gibi gitmiyor. Fırat’ın doğusu için “bir gece ansızın gelebiliriz” denildi. Rusya “dur bakalım” dedi! “Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlaması normaldir. Fakat Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerekir” dedi. Bu da başka bir sorundur. Vatandaş bu olaydan da huzursuz. Pekiyi siyaset gündeminde neler oluyor? İktidar eski bakanlarında birisine 40+1 önerisini ortaya attırdı. İktidar önce kesin bir şey söylemedi. “Muhalefetin bu teklifi getirmesi gerekir” dediler. İki-üç gün bu konu konuşuldu. Şimdi bizim gündemimizde böyle bir şey yok denildi. O zaman neden iki üç gün gündemde tuttunuz? Yukarıda huzursuz olan toplumları söyledim. Bunlar gündeme gelmesin diye. Gündeme başka şeyler getiriyorlar. Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığı kaldırılsın. Terör örgütleri ile ilişkisinden dolaya yargılanması olayını Devlet Bahçeli gündeme taşıdı. 40+ 1 gündemden çok çabuk düşünce hemen gümdeme Kılıçdaroğlunun yargılanmasını getirdiler.  Fakat ben bu 40+1’i ileride tekrar gündeme getireceklerinden eminim. Çünkü cumhur ittifakının başka çaresi kalmadı. Bunun ile bir nabız yoklaması yaptılar. İleride bunu Devlet Bahçeli’nin meclise getirmesin isteyecekler. Türk milletinin huzurlu yaşamasına izin vermeyecekler. Kendi ikballeri için her yolu deneyecekler. Kılıçdaroğlu’nun terör ile ilişkisi olduğunu söyleyenler seçimde kimlerden yardım istediklerini bir gözden geçirsinler. Bu ülke böyle bir dönem yaşamadı. Yaşamaması gerekirken iktidarın yanlış politikaları ile yaşatılıyor. Ülkemde tuzu kuru olan %20 kesimden başka huzurlu olan bir kesim yok.  Ülkenin %80’ni huzursuz yaşamaya mahkûm ediliyor. Bir ülkenin vatandaşına bu kadar huzursuzluk yaşatan bir iktidar görülmüş değildir. İktidarların görevi vatandaşını huzurlu yaşatmaktır. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KADININ ADI YOKTU - 30 Haziran 2020
RAKAMLARLA NEDEN OYNANIYOR? - 13 Haziran 2020
SURİYE DE NELER OLUYOR? - 10 Haziran 2020
65 YAŞ ÜZERİ OLANLAR - 9 Haziran 2020
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ - 3 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ