Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Usta öğreticiler geliyor

Usta öğreticiler geliyor

Karesi Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitim Öğreticiliği Kursları, motorlu taşıtlar sürücü kurslarına yeni usta öğreticiler kazandırıyor. Hem istihdam hem ek iş sağlayan ve büyük ilgi gören kursların sonuncusunda  43 usta öğretici adayı eğitim alıyor.

12 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve 4 Şubat 2019’da sona erecek olan  kurs, toplam 200 saatten oluşuyor.Kursiyerler teorik eğitimlerini Balıkesir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK)  binasında alıyor. Hafta içleri 18.00 ile 21.00 saatlerinde gerçekleştirilen eğitimler oldukça verimli geçiyor.

Adaylar ilk yardım uygulamasını ilk yardım eğitmeni Hamit Çalık eşliğinde bire bir uygulamalı olarak öğrendiler. İlk yardım derslerinde adaylar hem kazazede hem de ilk yardım uzmanı olarak yer alıp, birebir olayları canlandırdı. Hamit Çalık ilk yardımın ne kadar önemli olduğunu ve bir insanın yaşama tutunmasına vesile olmanın ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Trafik derslerini ise eğitimci Hüdaverdi Özşen veriyor. Kursiyerlerin aktif olarak yer aldığı dersler, sinevizyon eşliğinde oldukça eğlenceli ve öğretici geçiyor.

Hüdaverdi Özşen, özellikle trafikte yaşanan olaylara dikkat çekip, adaylara yetiştirecekleri sürücülere trafik ve trafik kurallarını iyi öğretmeleri için gerekli bilgileri veriyor. Özşen, usta öğreticilerin görevinin, sürücülerin ehliyet almalarını sağlamak değil tam manası ile iyi sürücüler yetiştirmek olduğunu vurguluyor. Adem Kır iletişim derslerine, Seyfullah Tiryaki ölçe ve değerlendirme derslerine giriyor.

Usta öğretici adayları önümüzdeki günlerde teorik bilgilerini araçlardaki pratik uygulamalarla pekiştirecek. Ardından  hem teorik hem uygulamalı sınava tabi tutulacak. Başarılı olanlar usta öğretici belgelerini almaya hak kazanacaklar ve direksiyon usta öğreticisi olarak geleceğin sürücülerini yetiştirecekler…

 

 

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete