Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE ZİNCİR OLUŞTURDULAR

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE  ZİNCİR OLUŞTURDULAR

BAŞKAN CİHAT ŞİMŞEK: “SAĞLIĞINIZ İÇİN SÜT İÇİN, SÜT İÇELİM, İÇİRELİM”

Her yıl ülkemizde 21 Mayıs’ta kutladığımız Dünya Süt Günü Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) almış olduğu karar doğrultusunda aynı anda kutlanması amacıyla “1 Haziran Dünya Süt Günü” olarak kabul edilmiş ve kutlanmaya başlanmıştır.

İnsanların doğup , büyüyüp gelişmesinde ve sağlıklı bir birey olması açısından en önemli besin kaynağı süttür. Süt Üretici Birlikleri konuya ilişkin yaptığı açıklamada “üreticilerimizin sütünü en doğal şekilde Tüketiciye ulaştırmak amacıyla doğal bir zincir oluşturmuş bulunmaktayız” dedi.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Birlik Başkanı Cihat ŞİMŞEK, “Her doğan canlının ilk besin kaynağı SÜT’tür. Yaşamımıza gözlerimizi açtığımız andan itibaren Süt ile buluşuyoruz. Sütün doğal ve katkısız bir şekilde ilk günkü gibi tüketimini sağladığımız sürece insanların sağlıklı ve uzun süre yaşamasını sağlayacaktır” diyerek kamuoyu iye şu bilgileri paylaştı:

ÜRETİCİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

“Covid-19 pandemi döneminde bir çok ürün yok satarken veya fahiş fiyatlara satılırken insanlarımızın bağışıklık sistemini güçlendiren hayvansal ve tarımsal ürünlerden toplumumuzun ulaşamadığı bir besin kaynağı olmamıştır. Tüm ülke genelindeki üyelerimize ve tüm üreticilerimize her şeye rağmen gayretli çalışmalarından ve üretime devam etmelerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.

SAĞLIMIZ İÇİN SÜT İÇELİM İÇİRELİM

Her yıl Birlik olarak çeşitli etkinliklerle bir şenlik havasında kutladığımız ve süt tüketimi farkındalığı oluşmasını sağladığımız ‘Dünya Süt Günü’müzü bu yıl pandemi sebebiyle vatandaşlarımızdan ayrı kutlamanın burukluğunu yaşıyoruz. Tüketicilerimizin kaliteli ve güvenli süt içmelerini sağlamak bizim görevimiz. Süt tüketiminin her yaşta önemli olduğunu unutmayalım  ve “SÜT İÇELİM, SAĞLIĞI SEÇELİM.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ