Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘ÜNİVERSİTE HEPİMİZİN’

‘ÜNİVERSİTE HEPİMİZİN’

AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, CHP’li Aytekin’e sosyal medyadan cevap verdi ve “Keşke siz de katılsaydınız” diye seslendi. 

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İlter Kuş’un görevi devraldığı törene katılan AK Partili milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile birlikte fotoğraf çektirmesine tepki göstermesine sosyal medya hesabından “iyi ki katılmışlar” diye cevap verdi.

Milletvekili Canbey, “Rektörün yanındayız mesajı verilmesinde ne sakınca olabiliyor. Sadece devir teslim programına katılmakla bir üniversite nasıl politize olabiliyor? Bu eleştiriler en hafif haliyle haksızlık değil midir? Üniversite hepimizin, siyasi parti gözetmeksizin Balıkesirimiz’in üniversitesine sahip çıkacağız” diye konuştu.

CANBEY’DEN AYTEKİN’E

SOSYAL MEDYADAN CEVAP

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey CHP Milletvekili Ensar Aytekin’e kendi sosyal medya hesabından karşılık verdi.

Milletvekili Canbey, “Balıkesir Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. İlter Kuş’un atanması sonrasında gerçekleştirilen devir teslim törenine milletvekili arkadaşlarımızın katılması ve Rektör Bey’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulunması CHP milletvekilini rahatsız etmiş görünüyor. Bir CHP Milletvekili açıklama yaparak, milletvekili arkadaşlarımızın devir teslim törenine katılmasını ve rektör bey ile birlikte fotoğraf çekilmesini eleştirmiş.

 

PROGRAMA KATILMAKLA

NASIL POLİTİZE OLUYOR?

Peki bu eleştiriyi yapan muhalefet milletvekiline şu soruyu sormak gerekmez mi? Bir şehre Rektör atanması siyasileri ilgilendirmez mi? Hem devir teslim törenine katılmayıp hem de şehrin üniversitesini sahiplenen, yeni rektöre nezaket ziyaretinde bulunup başarılar dileyen iki milletvekilimizin ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın katılmasını eleştirmek ne kadar doğru? Ne kadar hakkaniyetli? Sadece devir teslim programına katılmakla bir üniversite nasıl politize olabiliyor?” şeklinde konuştu.

 

HAKSIZ ELEŞTİRİLER

Canbey şöyle konuştu: “Çocuklarımız bilimsel bilgi üretmekten nasıl geri kalıyor? Üniversite bilimsel bilgi üretmekten nasıl uzaklaşıyor? Bu eleştiriler en hafif haliyle haksızlık değil midir? Bence bu çocuklarımızı hafife almaktır. Ayrıca, göreve yeni başlayan üniversite rektörümüzü de iyi niyetli çekilmiş bir fotoğraf üzerinden yıpratmak doğru değildir. Devir teslim törenine katılan bu şehrin 2 milletvekili ve Karesi Belediye Başkanı (Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı). Bu şehir için siyasi, ekonomik, sosyal kararlar alma yetkisi ve imkânı olan üç önemli isim Rektör Beyin programına katılıyor.

 

ÜNİVERSİTE HEPİMİZİN

Fotoğraf karesinde olmasında ve Rektör Hoca’ya, “Yanınızdayız. Üniversitemizi önemsiyoruz. Bu Bilim yuvasında çocuklarımızı asla yalnız bırakmayacağız. Size güveniyoruz” mesajı vermesinde ne sakınca olabilir? İyi ki katılmışlar. Ankara’da bir görevim dolayısıyla ben katılamadım. Ama bizleri temsilen katılan, çocuklarımıza ve Rektörümüze moral veren ve üniversiteyi önemsediğini gösteren milletvekili arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Siyasi parti gözetmeksizin Balıkesirimizin üniversitesine sahip çıkacağız, Üniversite hepimizin. Bilimsel bilgi üretiminde hem Türkiye’de hem de uluslar arası alanda söz sahibi olması için çalışacağız.”

 

CHP’Lİ AYTEKİN’İN SÖZLERİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Rektör İlter Kuş’un, devir teslim töreninde AK Parti Milletvekilleri ve Büyükşehir Başkan Adayı Yücel Yılmaz ile birlikte fotoğraf çekilmesine tepki göstererek, “Üniversite senatosunun olduğu bir yerde, siyasilerle poz vermeyi tercih etmesi gerçekten bilimsellik adına düşündürücüdür. Yanına dizdiği AK Parti milletvekilleri sanırım Rektör beyin yardımcıları. Rektör beye ve yardımcılarına başarılar diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete