Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“ULUSLARARASI DOSTLUK KISA FİLM FESTİVALİ”BOSNA’DA!

“ULUSLARARASI DOSTLUK KISA FİLM FESTİVALİ”BOSNA’DA!

Fethi Gemuhluoğlu’nun “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” felsefesinden hareketle ‘Dostluk üzerine kurulan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, İstanbul’dan hemen sonra 22-23 Aralık tarihlerinde Bosna’da da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Balkon Film organizasyonunda bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, “dostluk” temasını uluslararası bir platformda gündem edinmeyi amaçlıyor ve bu yıl Bosna Hersek’te film gösterimleriyle ve etkinliklerle de bir ilke imza atıyor.

Başkanlığını Faysal Soysal’ın ve Genel Sanat Yönetmenliğini Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı festivalde “Dostluk” kavramına getireceği farklı ve özgün bakış açısıyla dostluğu kısa film dilinde yeniden inşa etmeye hazırlanan festival Bosna’da gerçekleşecek film gösterimleri ve söyleşilerle dostluğun hayatımızdaki yansımalarını çoğaltmayı amaçlıyor.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete