Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

UĞURLAR OLSUN 2018

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

İyisi ile kötüsü ile 2018 senesini bitirdik. Bu 2018 senesi çok sıkıntılı geçti. Bu sıkıntılı dönemde cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri yapıldı. Seçim öncesinde milli varlığımız olan şeker fabrikalarımız satıldı. Seçimden sonra kriz ortaya çıktı. Krizle birlikte enflasyon patladı. Dolar ve faizler tavan yaptı. Doların yükselmesi Papaz Brunson’a bağlandı. Hapiste olan Brunson’u Amerika istedi. “O casus, terörist kimse bizden alamaz” denildi. Millet olarak doların yükselmesine sebep oldu diye papaza ver yansın ettik. Sonra Birleşmiş milletler konseyi toplantısı için. Hükümet erkânı Amerika ya gitti. Orada “doların yükselmesinin Brunson ile ilgisi yok” denildi. 15 Ekimde Brunson’un mahkemesi vardı. Amerika dışişleri bakanı “Brunson bu mahkemede serbest kalacak” dedi. Giden heyette, “mahkemenin vereceği karara saygı duymamız gerekir” dedi. Papaz 15 Ekimdeki mahkemede serbest kaldı. Amerika ya uçtu gitti. Kriz A dan Z ye her şeyi etkiledi. İflasını açıklayan şirketler oldu. Konkodo ya giden birçok şirket oldu. Bu krizden hayvancılık etkilendi. Tarımla uğraşanlar etkilendi. Suriye batağındaki belirsizlik devam etti. Amerika bizi Suriye batağına soktu. Şimdi de ben askerimi çekiyorum dedi. Yardım ettiği teröristleri bize bıraktı. Şehitler verdik. İki tren kazasında birçok vatandaşımız hayatlarını kaybetti. Açıkçası 2018 yılı bizim için kötü bir yıl oldu. Sana uğurlar olsun 2018 yılı. Ülkemizin başındaki beraberinde götür. Seni bir daha aramayalım.

Hoş geldin 2019 inşallah ülkemize hayırlar getirirsin. Dün öldü artık yarının bizlere neler getireceğine bakmalıyız. Ölen dündeki olumsuzlukları orada bırakmalıyız. Yeni yılda guruplaşmadan ziyade, birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Kardeşliğin, sevginin, saygının olduğu bir yıl olması en büyük temennimdir. İnsanların birbiri ile barıştığı, kardeş gibi kol kola olduğu bir yıl olmasını beklemekteyiz. Küskünlüklerin dargınlıkların ortadan kalkığı, barışın hâkim olduğu bir yıl olasını arzuluyoruz. İnşallah öyle bir yıl olur.

Yeni yılın bütün dünyaya barış, huzur getirmesi dileği ile bütün âlemin yeni yılı kutlu olsun. İnşallah hayırlara vesile olur. Ülkemize de hayırlara vesile olmasını dilerim.

Türk milletinin yeni yılını kutlarım. Hayırlı, huzurlu bir yıl olmasını Rabbimden niyaz ederim. Balıkesir halkının da yeni yılını kutluyorum. Herkesin yeni yılı kutlu olsun. Saygılarımla.

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete