Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TDP’Lİ BAŞKAN AKMA: “GÜBRE, MAZOT, TOHUM HİBE EDİLECEK”

TDP’Lİ BAŞKAN AKMA: “GÜBRE, MAZOT, TOHUM HİBE EDİLECEK”

Çiftçinin içerisinde bulunduğu duruma dikkat çekerek bir açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma, “Türkiye Değişim Partisinin iktidarında; üreten tüm çiftçilerimize, ürün alım garantisi verilecek. Çiftçinin gübresi, mazotu, tohumundan vergiyi silmek yerine; direkt bu ihtiyaçlarını hibe olarak karşılayacağız” dedi.
Türk çiftçisi 2000’li yılların en zor günlerini yaşıyor. Sürekli artan girdi maliyetleri ve ürünlerin alıcı bulamaması gibi sorunlar beraberinde büyük ekonomik krizleri getiriyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TDP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma, sorunların çözümü hakkında konuştu.
“TARIM SEKTÖRÜ BUGÜN ÇÖKMÜŞ DURUMDA”
Çiftçinin reklam tarzında desteklere ihtiyacı olmadığını belirten Başkan Akma, “Bugün yurt dışındaki çiftçiler, Türkiye’ye ‘yüzde 0’ vergi ile tarım ürünü ithal ederken, bizim çiftçimiz ürettiği ürünün maliyetinden daha fazla vergi vermek zorunda kalıyor. Öte yandan sorunu çözmek yerine, durumdan faydalananlar, ‘Zor durumdaki çiftçinin malını, zor durumdaki halka dağıtıyoruz’ dercesine politikalarla çalışmalar yürütüyorlar. Bakınız, basit birkaç yüz tonluk alımlar bu çiftçiyi kurtarmaz. Türk tarımı büyük bir sektör. Bu sektör bugün çökmüş durumda. Borcu yüzünden traktörünü, aracını-gerecini kaybeden çiftçi üretemiyor, üretse bile kazanamıyor” dedi.
“İHTİYAÇLARINI HİBE OLARAK KARŞILAYACAĞIZ”
Çiftçinin girdi maliyetlerini düşürmek için başlıca ihtiyaçları hibe edeceklerini belirten Akma, “Biz Türkiye Değişim Partisi olarak bu sorunu çözmek istiyoruz. Bizim iktidarımızda çiftçiyi geçim sıkıntısından uzak günler bekliyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Bu işi başarmanın en basit yolu çiftçinin girdi maliyetlerini düşürmek. Türkiye Değişim Partisinin iktidarında; üreten tüm çiftçilerimize, ürün alım garantisi verilecek. Çiftçinin gübresi, mazotu, tohumundan vergiyi silmek yerine; direkt bu ihtiyaçlarını hibe olarak karşılayacağız. Çiftçi geçim sıkıntısını değil, nasıl daha çok üretirim, toprağımı nasıl daha verimli kullanırım diye düşünecek” ifadelerini kullandı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete