Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TAŞLAR YERİNDEN OYNADI!

TAŞLAR YERİNDEN OYNADI!

Ülkemizin ağır ekonomik ve siyasi koşullarında yeniden kolları sıvayan Yusuf Yüksel iddialı geliyor. Daha önce 2 yıl il başkan yardımcılığı, 2 yıl da Altıeylül İlçe Başkanlığı yapan Yüksel gelen çok fazla talep ve desteğe karşı koyamadı

Ve.. CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı’nın 21 Aralık’taki kongresi öncesi Yusuf  Yüksel basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Yüksel’in basın toplantısına Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, başkan adaylarından Zekiye Uçar, önceki il başkanlarından İrfan Barış ve  Ender Biçki ile çok sayıda partili katıldı.

Yüksel’in basın toplantısında adeta icraatin içinden yaşandı. İşte Yusuf Yüksel’in basın toplantısından satır başları:

“EMPERYALİZM ÜLKE KAYNAKLARININ TAMAMINA EL KOYDU!”

“KENDİ KENDİNE YETEN YERİ ÜLKEDEN BİRİ OLAN TÜRKİYE’DE TARIM ÇÖKERTİLDİ?”

“KANSER VE DİYABET HASTASININ EN ÇOK ARTTIĞI ÜLKEYİZ”

“KURTULUŞ, CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARIYLA GERÇEKLEŞECEKTİR”

“KÜÇÜK ESNAF PERİŞAN OLDU, ZİNCİRLEME İFLASLAR HER AN GELEBİLİR”

“DIŞ POLİTİKAMIZ ÇÖKMÜŞTÜR! DÜNYA’DA YALNIZ ÜLKE KONUMUNDAYIZ”

 “İLÇE BAŞKANLIĞINA NİÇİN ADAY OLDUM? GEÇMİŞTEKİ ÇALIŞMALARIM..”

“ALTIEYLÜL OKULUNUN YIKILMASINI ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE ÖNLEDİK, RANTÇILARA KARŞI ZAFER KAZANDIK”

“SÜT ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNLARINI ÖNEMLE DİLE GETİRDİK, EYLEM ULUSAL MEDYADA SES    

  BULDU”

“AKP BELEDİYELERİ CAMİ ÖNLERİNDE SÜT DAĞITMAK ZORUNDA KALDILAR”

“TARIM VE HAYVANCILIKTA YAŞANAN DERTLERİ, TOPLUMSAL SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

“TOPLUMSAL SORUNLARI BİLİYORUM”

“PARTİMİZİN SÜREKLİ AKTİF HALDE OLMASI TEMEL İLKEMİZDİR”

 

CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı’nın 21 Aralık’taki kongresi öncesi Yusuf  Yüksel, dün düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Yüksel’in basın toplantısına Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, başkan adaylarından Zekiye Uçar, önceki il başkanlarından İrfan Barış ve  Ender Biçki ile çok sayıda partili katıldı.

EMPERYALİZM ÜLKE KAYNAKLARININ TAMAMINA EL KOYDU

Basın toplantısındaki sözlerine “17 yıldır AKP iktidarı iş başında. Bu dönemde Emperyalizm, ülke kaynaklarımızın neredeyse tamamına el koydu” diyerek  başlayan Yusuf Yüksel, “Sigara fabrikalarımız yabancılara peşkeş çekildi. Ülkemizde tütün üretimi neredeyse tamamen tasfiye edildi. Sigara fabrikaları kapandı ve fabrika arsaları ranta açıldı. Şeker fabrikaları kapandı, pancar üretimi ağır bir darbe aldı. Yandaş Market zincirlerinin kazancını artırması için, bakliyat ithalatı teşvik edildi. Pamuk ithalatı teşvik edilerek, çiftçimiz pamuk üretemez hale geldi. Kamu’ya ait olan gübre fabrikaları, yandaşlara peşkeş çekilerek çiftçimizin zarar etmesi ve üretimi önemli oranda terk etmesi sağlandı. Yabancılara toprak satışının sınırsız hale getirilmesi ile, milyonlarca dönüm toprağımızın kime satıldığını halkımızın bilmesine bile olanak sağlanmadı, Yabancılara satılan topraklarımız tarım dışı bırakıldı. Kelimenin tam anlamıyla tarım çökertildi” diye konuştu.

KANSER VE DİYABET HASTASININ EN ÇOK ARTTIĞI ÜLKEYİZ

Avrupa ve Balkan ülkelerinde işlenmeyen bir karış toprağın görülemeyeceğinin altını çizen Yüksel  “Ülkemizde ne yazık ki 34 milyon dönüm toprak tarım dışı kalmıştır uyarısını yaptı. Topraklarını boş bırakıp, ithal gıdalarla beslenen ülkelerin sağlıkları hızla bozulmaya mahkumdur. Bu nedenlerle kanser ve diyabet hastalığının Dünya’da en hızlı yayıldığı ülke Türkiye’dir” tesbitini yaptı.

Hayvancılık sektörünün halinin de içler acısı durumda olduğunu yem ve mazot fiyatlarının aşırı yükselmesi sonucu, yem hammaddesinin yeterince üretilememesi nedeniyle yem katkı maddelerinin yüzde; 70’i ithalata bağımlı hale geldiğine vurgu yapan Yüksel, “Kısacası,yem fiyatları dolara endekslenmiştir- Et ve süt fiyatlarının maliyetleri karşılayamaz duruma gelmesi sonucu da hayvancılık sektörü sürekli gerilemektedir” dedi.

“KURTULUŞ, CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARIYLA GERÇEKLEŞECEKTİR”

Yüksel adeta icraatin içinden yaparak basın toplantısındaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarım ve hayvancılık sektörü AKP iktidarı döneminde bilinçli olarak tasfiye edilmiştir. Üretemeyen ülkelerin ekonomileri hızla çökmeye mahkûmdurlar. Güzel ülkemiz, AKP’nin bu ihanetinden kurtulmak zorundadır ve kurtuluş, CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARIYLA GERÇEKLEŞECEKTİR. AKP’nin sonu yakındır ve bu tarih 2020 yılında mutlaka gerçekleşecektir.

AKP iktidarının ve AKP’li Belediyelerin, yandaşlara kaynak aktarma ilkesiyle yönettikleri bütçeler, kamu maliyesini çökertmiştir.

“KÜÇÜK ESNAF PERİŞAN OLDU”

Devletimiz, özel sektörümüz ve halkımız, tamamen borç batağına saplanmıştır. Çalışanlarımızın, emeklilerimjzin ve çiftçilerimizin aşırı yoksullaşması sonucu, sanayi sektörümüzde üretim çok ciddi oranlarda düşmekte ve buna bağlı olarak küçük esnafımız da perişan olmuş durumdadır. Her gün çok sayıda fabrika kapanmaktadır.. iflas eden bir işletme, tek başına iflas etmiyor. Alt tedarikçileri olan bir çok firmayı da zincirleme iflasa sürüklüyor.

Ülkemizin gelir getiren bütün işletmeleri tasfiye edilmiştir. Bankalarımızın ve sigorta sektörlerimizin büyük çoğunluğu yabancıların eline geçmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yıllık 130 milyon dolarlık üretim yapan ilaç fabrikası kapatılmıştır.

“DIŞ POLİTİKAMIZ ÇÖKMÜŞTÜR!”

Dış politikamız çökmüş ve her geçen gün, ülkemiz dünyada en yalnız ülke konumuna düşmektedir. Bütün komşularla sorunlu bir ülke nasıl olacak ta, ihracatını artırıp kalkınmaya geçebilecektir?

Dünya ekonomi tarihinde, komşularıyla ticaret yapmadan kalkınabilen bir ülke yoktur.

Kamu hastaneleri kapatılıp arsaları ranta açıldı. Yandaş şirketlere peşkeş çekilen Şehir Hastaneleri, otoyollar, havaalanları ve köprüler ile ülkemizin 25 yıllık geleceği adeta haraca bağlandı. Halkımızın bu soygunun bedelini ödemeye dermanı kalmamıştır.

Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için AKP iktidarından kurtulmak zorunluluk halini almıştır ve bu sorumluluk CUMHURİYET HALK PARTİSİ‘ne düşmektedir.

“İLÇE BAŞKANLIĞINA NİÇİN ADAY OLDUM?”

Ülkemizin ağır ekonomik ve siyasi koşullarında CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı makamının daha aktif bir şekilde temsil edilmesi gerektiği ve bunun için sorumluluk alarak aday olması konusunda parti tabanından çok fazla talep ve destek geldiğini söyleyen Yusuf Yüksel, parti üyesi arkadaşlarından gelen yoğun talep sonucu tekrar aday olduğunu önemle ifade etti. Yüksel geçmiş dönemde yaptığı hizmetleri ve çalışmaları da şöyle özetledi:

OKULUN YIKILMASINI ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE ÖNLEDİ

“İki yıl il başkan yardımcılığı ve iki yıl başarılı bir şekilde Altıeylül İlçe Başkanlığı yaptım.. İlçe Başkanlığım döneminde, Altıeylül Ortaokulu önünde üç defa basın açıklaması yaptık. Büyükşehir Belediyesi önünde bir defa basın açıklaması yaptık. Yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte toplu olarak Okulun yıkılmasına karşı Büyükşehir Belediye’sine itiraz dilekçesi verdik. Kabul etmediler. Daha sonra Bölge İdare Mahkemesine dava açtık. Ve büyük uğraşlar sonucu davayı kazanarak okulumuzun yıkılmasını önledik. Altıeylül Oraokulu’nun yıkılmasının önlenmesi İlçe Başkanlığımızın üyelerimizle birlikte verdiğimiz mücadele sonrası ilimiz adına rantçılara karşı kazandığımız bir zaferdir. Dava Avukatımız Ersin Dinçkal’e çok teşekkür ediyoruz.

Süt üreticilerimizin sorunlarını gündeme getirmek için süt eylemi yaptık ve bu sorun ulusal medya’da çok geniş yer aldı. Parlamento’da tartışmaları bir ay sürdü. Tarım bakanı bizim eylemimize yanıt vermek zorunda kaldı. AKP’li Belediyeler cami önlerinde süt dağıtmak zorunda kaldılar.

“TOPLUMSAL SORUNLARI BİLİYORUM”

Tarım ve hayvancılığın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Yüksel, “ Esnafın vergi, Sosyal Güvenlik primlerinin aşırı yüksekliği, stopaj vergilerinin ve beyanname ücretlerinin esnafın belini büktüğü gerçeğini iyi biliyoruz.

İş dünyasının, emeklinin ve işçinin ve işsizliğin sorunlarını iyi biliyoruz.

Bütün toplumsal sorunların gündeme getirilmesi için Partimizin sürekli aktif halde olması temel ilkemizdir.

Parti içinde tek rengimiz vardır; birlik ve bütünlük içinde çok çalışıp CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ İKTİDARA TAŞIMAK” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ