Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TABİP ODASINDAN 14 MART KUTLAMASI ÇİN’E MAHKUM OLDUK

TABİP ODASINDAN 14 MART KUTLAMASI ÇİN’E MAHKUM OLDUK

Balıkesir Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni düzenledi. Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan yaptığı açıklamalarda Çin’e aşı için mahkum olduğumuzu söyledi.

14 Mart Tıp Haftası sebebiyle Balıkesir Tabip Odası Atatürk Anıtı’nda pandemi koşullarına dikkat ederek çelenk töreni düzenledi.

Geçtiğimiz günün 14 Mart Tıp Bayramı olması sebebiyle Atatürk Anıtı’nda Balıkesir Tabip Odası’nın gerçekleştirdiği çelenk töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan törende açıklamalarda bulunan Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan, 2011 yılında kapatılan Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü sonrasında aşı verdiğimiz Çin’e aşı için mahkum olduğumuzu dile getirdi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle çelenk töreninde açıklamalarda bulunan Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan Türkiye’de doktorluk mesleğinin her geçen gün daha fazla hırpalandığını belirterek şu şekilde konuştu: “Dr. Hikmet ve arkadaşlarının emperyalistlere karşı verdiği onurlu savaşıma, Refik Saydam, Hulusi Behçet, Mazhar Osman, Tevfik Sağlam, Nusret Fişek, Türkan Saylan, Aziz Sancar, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci ile nice Cumhuriyet aydını değerlerine, en zor koşullarda fedakarca görev yapan hekimlik uygulamalarına tanıklık yapan ülkemizde mesleğimiz her geçen gün biraz daha fazla hırpalanarak değersizleştirilmeye çalışılmaktadır.”

TIBBİYELİ HİKMET’İN ANITINI VE PARKINI SAVAŞTEPE’YE KAZANDIRDIK

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan yaptığı açıklamalarda Tıbbiyeli Hikmet’in anıtını ve parkını Savaştepe ilçesine kazandırmaktan onur duyduğunu belirtti. Başkan Necdet Uçan: “14 Mart Tıp Bayramı sadece bir bayram kutlama değil, onurlu bir direnişin ve Kuva-i Milliye’nin başlangıç hikayesidir. Balıkesir Tabip Odası olarak; her ne kadar Pandemi nedeni ile bu yıl tören yapamadıysak da, Tıp Bayramımızın kutlanmasına vesile olan Tıbbiyeli Hikmet’in anıtını ve parkını doğum yeri olan Savaştepe’ye kazandırmanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum” şeklinde konuştu.

ÇİN’DEN AŞI ALMAYA MAHKUM OLDUK

Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nün 2011 yılında kapatılması sonucunda aşı verdiğimiz Çin’den aşı almaya mahkum olduğumuzu ifade eden Başkan Necdet Uçan: “Cumhuriyet döneminde açılan Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nde ülkemizin gereksinimi olan birçok aşı ve serum üretilirken, bu kurum 2011 yılında kapatılması sonucunda geldiğimiz noktada 80 yıl önce Kolera salgınında aşı gönderdiğimiz Çin’den ne yazık ki bugün Covid-19 aşısı almaya mahkum olduk” dedi.

SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Başkan Necdet Uçan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile birlikte piyasaya teslim edilen sağlık alanında var olan sorunların çığ gibi büyüdüğünü ifade ederek şu şekilde sözlerine devam etti: “Ekonomik kriz koşullarında insanca yaşamaya olanak vermeyen ücret politikası, çalışma koşullarımızın zorluğu ve sağlık alanlında yaşanan şiddetin yol açtığı kaotik sağlık ortamı devam etmektedir. Ülkemizde demokrasiden gittikçe uzaklaşılan politikaların yol açtığı haksızlık, eşitsizlik, adaletsizlik ve sağlıksızlık, yıkıcı etkisini hissettiğimiz pandemi ile birlikte son bir yılda daha da derinleşti. Sağlıkta Dönüşüm Programı ile birlikte piyasaya teslim edilen sağlık alanında var olan sorunlar çığ gibi büyüdü.”

Haber : Umut Sayan

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete