Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SURİYE TOPRAKLARINDA TEK BAŞIMIZA KALDIK

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Rusya ile ABD anlaştı. Esad ile YPG anlaştı. İran zaten Esad’ın yanındaydı. Putin Esad ile YPG’yi anlaştırdı. Trump terör örgütü sorumlusu ve kırmızı bülten ile aranan kişiyi telefonla arıyor. Söylenene bakılırsa Terör örgüt ile Türkiye arasında arabuluculuk yapacakmış. Terör örgütlerinin Türkiye ile arasındaki sorunu bilmiyormuş gibi davranıyor. Bu terör örgütleri askerimizi, emniyet güçlerimiz ve sivil vatandaşlarımızı şehit ettiğini bilmiyor mu salak? Hem de ABD’nin verdiği silah ve mühimmat ile. Önce bu teröristlere verdiğin silahları ve mühimmatları geri alacaksın. Onları silahtan arındıracaksın. Ondan sonra arabuluculuğa soyunacaksın. Köpek pislik yemekten vazgeçemez. Onlara verdiğin her türlü araç gereci silahlar dahil geri alacaksın. Ondan sonra arabulucu olacaksın. Ben terör örgütlerine verdiklerim geri aldım. Bundan sonra da hiçbir türlü yardım yapmayacağım diyeceksin. O zaman Türkiye gereğini yapar. Şimdiye kadar tavşana kaç tazıya tut politikası izlediniz. Gerçi bu Trump’ın sözüne güvenilmez. İp ile de kuyuya inilmez.

Esad güçleri YPG ile birlikte Suriye’nin kuzeyine doğru harekete geçtiler. Yani bize doğru geliyorlar. Bu Esad güçleri Rusya dan habersiz hiçbir iş yapmaz. Şu anda Suriye’deki Planları Rusya yapıyor. Türkiye tek başına kaldı. Türkiye’yi Esad ile masaya oturtmaya çalışıyorlar. Cumhurbaşkanının bu konuda daha önce söylediği sözler var. “Ben bu kadar Müslümanın kanına giren kişi ile masaya oturmam” dedi. Türkiye Esad ile masaya otursa yine masada anlaşmazlık çıkacaktır. Müslüman kelimesi hiç söz konusu olmasa bile “neden?” diye soracaksınız. Esad’a karşı isyan eden ordunun bir bölümü Türkiye’ye gelmedi mi? Ve bu gelenlere Suriye özgürlük ordusu ismi konmadı mı? Suriye de yapılan bütün operasyonlara Türk ordusu ile birlikte katılmadılar mı? Bu operasyonda Suriye milli ordusu adı verilmesinin sebebi nedir? Suriye’de ele geçirilen topaklar bunlar bırakıldı. Bu operasyonda elde edilen yerlerde bunlara verilecek. Esad ile Türkiye masaya oturmaya karar verdiler. Masaya oturdular! Türkiye daha önce ve şimdi bizim teröristlerden temizlediğimiz yerlerin yönetimi Suriye milli ordusunda olacak diyecekler. Esad yönetimi bunu kabul etmeyecek. Esad haklı olarak bunu reddedecek. Türkiye “dış ülkeler biz buraların yönetimi Suriye mili ordusuna verilsin diyoruz. Kabul etmiyorlar” diyecek. Onlar da “Nasıl olur? Kendi milli ordusuna yönetimi vermiyor” diyecekler, Esad’ı suçlayacaklar. Bir ülkede iki tane milli ordu olur mu? İşte Türkiye Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) olan grubun adını, Suriye milli ordusu (SMO) olarak bunun için değiştirdi. İktidar onları bu bölgelere yerleştirerek güney sınırımızı güvence altına almak istiyor. Şu an operasyon yapılan yerlerin yönetimi. Bu SMO bırakılacak. Bu bölgeye kim yerleştirilse yerleştirilsin Esad mutlaka buraları geri alacaktır. Esad olmazda başka birisi olur. Yunanistan 18 adamızı işgal etti. Şimdi ses çıkaran olmadı. Yarınlarda bu adaları Yunanistan’dan geri almayı bilmeliyiz. Suriye’deki olay da aynen böyle.

Yine şehitlerimiz var. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Ailelerine ve Türk milletine sabırlar versin. Türk milletinin başı sağ olsun. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Ordumuza güç kuvvet versin. Ordumuzu muzaffer eylesin. Milletimize şehit haberi duymayı nasip etmesin. Saygılarımla.

Türkiye laiktir laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ