2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) kura ve fikstür çekimi önceki gün TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı. BAL’da Balıkesir’i temsil edecek olan 5 takım 8. Bölge 2. Grupta yer aldı. Müsabakalar 30-31 Ekim tarihlerinde başlayacak.

2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig (BAL), her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede, toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanacak. 6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak. 2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak ve 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında oynanacak.

Bölgesel Amatör Lig’de(BAL) Balıkesir’i temsil edecek olan 5 takımın grupları belli oldu. Ayvalıkgücü, Bandırma Etispor, Burhaniye Belediyespor, Gönen Belediyespor ve Bigadiç Belediyepor takımları 8. Bölge 2. Grupta yer aldı. Bu grupta Çanakkale’den Bozcaada ve Biga, Yalova’dan ise Yalova Kadıköy, Yalova ve Altınova Belediyespor takımları yer alıyor. 30-31 Ekim tarihinde başlayacak olan müsabakalar da ilk hafta Ayvalıkgücü-Bandırma Etispor, Burhaniye Belediyespor-Altınova Belediyespor, Bozcadaspor-Yalovaspor, Yalova Kadıköy-Gönen Belediyespor ve Bigadiç Belediyespor-Bigaspor maçları oynanacak.   

HABER: CENGİZ GÜNEŞ