Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SINDIRGI AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR?

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

AK Parti’de şu anda belediye başkanı olanlar adaylık için müracaat edemiyor. Mevcut belediye başkanı ile devam edilecek ilçeler arasında Sındırgı var mı? Bu konu da kesin bir bilgi yok.
Sındırgı’da şu anda 11 aday adayı var. Ancak; Sındırgı da aday adayları arasında öne çıkan isimler şunlar: Ekrem Yavaş, Elvan Bahar Göktepe, Halil Güner, Cemal Kocataş, Danyal Eroğlu, Fahrettin Dolar.
Aday adaylarına bakıldığın da güçlü isimler göze çarpıyor. AK Parti, Sındırgı da adayını belirlerken bayağı bir zorlanacak gibi görünüyor.
Gözlemlediğim kadarı ile, Sındırgı da büyük sürpriz de olabilir. Altıeylül Belediyesindeki görevinden istifa eden öğretmen Elvan Bahar Göktepe müthiş bir şekilde çalışıyor. Sındırgı’nın her yerini geziyor ve projelerini anlatıyor. Gittiği her yerde büyük bir ilgi gören Göktepe sürpriz isim olabilir.
Sındırgı da görüştüğüm bazı kişiler belediye başkanlığı adaylığının Göktepe ve Yavaş arasında geçeceğini belittiler.
İlçelerin başkan adaylarının bu hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor. Bakalım Sındırgı da belediye başkan adayı kim olacak?

 

////////

SANDIK ODASI
“Kaybolan Oda”

Evlerde genelde penceresiz olarak bulunan ve fazla eşyaların muhafaza edilmesi için kullanılan odalara sandık odası denir. Sandık odası, genellikle eski müstakil evlerde bulunur. Sandık odası genelde evin diğer odalarından daha küçüktür. Bu odalarda balkon veya taşıyıcı kiriş bulunmaz.
Kullanılmayan veya bir süre sonra kullanılacak olan süpürge, alet takımı, toz bezi, ayakkabı kutuları, merdiven gibi eşyalar sandık odasının içerisine konur. Kendine has bir kokusu vardır. Eskiden fazla eşyalar sandıklara konulduğundan ve bu sandıklar da bir odada tutulduğundan bu bölümlere sandık odası ismi verilmiştir.
Bazı evlerde bunun işlevini görsün diye halkımız ya daha küçük olan tuvaleti, yahut balkonun birini kapatırlar.
Son dönemlerde şehirlerdeki konutlara sandık odası eklenmeye başlandı. Ancak; bu çok daha küçük bu yerler sandık odası değil de kiler diye adlandırılıyor.

 

////////

KANSER İÇİN ÖNERİLEN
DOĞAL GIDALAR

Havuç suyu, Greyfurt, Domates suyu, Brokoli (ayrıca hapı var)
Beyaz lahana, Karnabahar, Karaüzüm (çekirdeğiyle), kuru üzüm, kayısı
Günde 2 elma (kabuğuyla), Kivi, 2 adet (elma yoksa)
Bezelye, Kuru fasulye (ufak taneli)
Ceviz
Böğürtlen
Sarımsak
Soya yağı
Tüm yeşillikler: Semizotu, Pırasa, Keten Tohumu 2 gr.
Çörek otu 2 gr
Çökelek
Kanser; bilim adamları, tıp teknolojileri ve ilaç firmaları açısından sömürüsü ve rantı bol bir alan. Alternatif tıp, artık günlük yaşamımızın bir parçası. Yaşam, insanoğluna sunulmuş en güzel armağan ve her türlü hastalığın tedavisi de doğada saklı.
Yeter ki aramayı, görmeyi ve anlamayı bilelim.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
NEDEN DEĞİŞTİK? - 26 Şubat 2021
BALKART ve HES KODU - 24 Şubat 2021
ÜSKÜP - 22 Şubat 2021
BALIKESİR LEZZETLERİ - 19 Şubat 2021
ESKİDEN KARTPOSTAL VARDI - 18 Şubat 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete