Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SAYGI VE MİNNETLE YAD EDİYORUZ

SAYGI VE MİNNETLE YAD EDİYORUZ

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:  “10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde saygı ve minnetle yad ediyoruz.

Bugün Atatürk, sadece Türkiye’nin değil tüm mazlum ve gelişmekte olan memleketlerin ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Emperyalizme karşı mücadele mirası hala diridir, hala canlıdır.

  1. yüzyılda yaşadığımız coğrafyadaki tarihsel koşullar ile Türk milletinin binlerce yıllık birikimi Atatürk’ü tarih sahnesine çıkartmıştır. Hun Kağanı Modu (Mete), Göktürk Hakanı Bilge Kağan, Selçuklu İmparatoru Alparslan ve Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet gibi Atatürk de bulunduğu tarihsel koşullar içerisinde milletine sırtını dayayarak devrim yapmıştır.

Atatürk’ün çocukluğundan başlayarak hayatını incelediğimiz zaman; aile ocağında, Manastır İdadisi’nde, Harbiye’de, Suriye’de, Selanik’te, Trablusgarp’ta, Çanakkale’de, Diyarbakır’da, Erzurum’da, Sivas’ta ve Ankara’da yaptığı her işte Türk milletinin yetenekleriyle, pratik zekasıyla, fedakarlığıyla ve kahramanlığıyla bulunduğunu saptarız.

Tarihte kahramanların rolünü milletlerden koparanlar, Atatürk’ü hiç anlamayanlardır. Ankara’da meclis kurmak, Kurtuluş Savaşı’nı yapmak, arasız devrimleri uygulamak ancak milletimizin yüksek erdemlerine güvenerek yapılabilirdi. Atatürk de öyle yaptı. Çalışkan ve zeki olduğunu vurgulamaktan övünç duyduğu Türk milletine başından beri güveniyordu. Başarısının sırrı da buydu.

  1. yüzyılda Atatürk paylaşıldıkça büyümektedir. Türkiye ve Avrasya ülkeleri Atlantik’ten gelen siyasi ve ekonomik tehditlere karşı Atatürk’ü yeniden keşfetmektedir. İçinde bulunduğumuz zorlu koşullarda Atatürk’ün gençliğe hitabesi, Türk milletinin imdadına Hızır gibi yetişmektedir. Bize yol gösteren Atamızın aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz” dedi.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete