Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ŞAŞIRMAMAK İMKANSIZ!!!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

-BİR-

Dostlar,

Hatay ilimizin Samandağ ilçesinde, Gold isimli Retriver cinsi sahipli köpek, S.A. ismindeki bir canavar ruhlu tarafından bıçaklanarak yaralanmıştır. Bu canavar göz altına alınıp salındıktan sonra, geri gelip masumane köpekçiği tekrar bıçaklayıp ölümüne neden olmuştur.

Köpeğin ölümüne neden olan şahıs tehditlerini savurarak, mahalledeki diğer köpekleri de öldüreceğini belirtmiştir.

Bu canavarın hayvanlara daha fazla zarar vermeden, yetkililerce gereği yerine getirilmesini bekliyoruz.

-İKİ-

Dostlar,

Biliyorsunuz, zebralar birbirleriyle sıkı sıkıya bağlı gruplar halinde yaşayan sevimli hayvanlardır. Anne zebra ile yavruları arasındaki bağlar çok güçlüdür.

Kenya’da bir milli parkta öksüz kalan zebra yavrusunu, parktaki bakıcılar, zebra desenli özel giysiler giyinerek besliyorlar. Böylece yavru zebraya, annesinin yokluğunu hissettirmemeye çalışıyorlar. Bu yaklaşım çok olumlu tepkiler almaktadır. Şanssız yavru zebranın annesi aslanlar tarafından parçalanmıştır.

Umarım bu güzel yaklaşım, bizim insanlarımıza da bulaşır. Tüm canlıların yaşam hakkını engellememiş oluruz.

-ÜÇ-

Dostlar,

Hayvanlar, insan severdirler. Değişik hikayelerle, bu yardımsever yaklaşımları, geçmişten günümüze çokça paylaşılmıştır. Bu paylaşımlara tanıksınız.

Yaşamakta olduğumuz KORONA salgını nedeniyle, dünyanın birçok noktasında, insanlar önemsedikleri sağlıkları nedeniyle, sokağa çıkmaktan kaçınmaktadırlar.

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da ‘’NİNO’’ adlı köpek sahibinin ihtiyacı olan alış-veriş işlemlerini bakkala giderek ve ağzında sepetiyle eve taşımaktadır.

Bu güzel hareketler, bizlerin doğayı ve canlıları daha çok korumamız ve sahiplenmemize, umarım vesile olur.

-DÖRT-

Dostlar,

Korona salgını olanca hızı ile tüm dünyada can almaya devam ediyor. Sevenlerimiz için sağlıklı kalmalıyız. Bu nedenle tavizsiz, tüm önerilen koruyucu tavsiyeleri bir bir yerine getirmeliyiz ki, sağlıklı kalabilelim.

Koronasız kalınız!!!

Sağlıklı kalınız!!!

Suya-sabuna dokununuz!!!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ