Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SALGINDA İHMAL VE HOŞGÖRÜ!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Canlar,

Geçen gün kamuoyunda şöyle bir haberle karşılaştım.

Polis Yetkilisi: Başbakanına ceza kesiyor ve de siz örnek olmalısınız diye uyarıyor.’’ Uyarının içeriği ise Başbakan toplamda 13 arkadaşıyla (yakın aile bireyleri) doğum gününü kutlaması sebebiyle 19 000 TL ceza kesiyor.

Başbakan bu cezaya tepki göstermeyi bırakın, halkın tedbirlere güvenini sarsmaya hakkının olmadığını kabul ediyor ve Norveç halkından özür dilemiştir.

Geçmişte yapılan bir çalışmada gelişmekte olan ve geri kalan ülkelerin insanlarının en çok tercih ettikleri ve yaşamak istedikleri ülkenin, niçin NORVEÇ olduğu böylece bir daha haklılık kazandığını görebiliyorum.

Bizim ülkemizde ise, bırakın yetkililere ceza kesmeyi, en ufak bir yapıcı eleştiri yaptığınızda bile, kendinizi savcılık huzurunda bulabilirsiniz.

Bununla da kalmayabilir. Hatta hayatınızın geri kalan bölümünde, kamu hizmetinden bile yoksun kalabilirsiniz.

Alınan son bir kararda da, herhangi bir öğrenci, Cumhurbaşkanı eleştirmesi bile yurtta kalmasına engel olduğu belirtilmektedir. Bu durum özgürlükler  ülkesi güzel Türkiye’me hiç yakışmıyor ve de halkımız bunu hak etmediğini düşünüyorum.

Canlar,

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgını bugüne kadar yaklaşık 3 milyon insanın hayatına mal olmuştur. Son hızla can almaya devam etmektedir. Ülkemizin durumu daha da vahim olup dün itibariyle 33.702 canımızı kaybetmişiz. Yoğun bakımlar neredeyse %100 doluluk oranındadır. Yeni eklenen hastalarımıza, yoğun bakımda yatak bulmak, geçen her gün daha da zorlaşmaktadır.

Başta, ABD, Almanya ve diğer birçok ülke başlayacak olan turizm mevsimi öncesi, vatandaşlarının Türkiye’ye gelmesini engelleyen kararlar almaktadırlar.

İnsanlarımızın yaşadıkları ruhsal ve sosyal zorluklar her geçen gün artmaktadır. Sağlık alanında yaşadığımız bu zorlukların yanında, ekonomik zorluklar daha da artacaktır.

Tablo böyle olunca sevgili canlar, bir an önce aşı imkanına kavuşanlar aşılarını olmalılar. Uygulamadaki tüm aşılar güvenli ve etkin olduklarını belirtmekte fayda görüyorum.

Bir diğer önemli nokta ise, aile hekimleri, aşı randevusu almakta zorlanan vatandaşlarımızın yardım istemeleri durumunda, her türlü kolaylığı yapıyoruz. Yeter ki kendilerine aşı çıkma şartları oluşsun.

Ülkedeki tüm sağlık çalışanları gerek kamu gerekse özelde olsun, canla başla bu salgından kurtulabilmemiz için özverili ve kahramanca çalıştıklarını gönül rahatlığı ile paylaşmak istiyorum.

Sağlık Bakanlığı ve Hükümetimizin bir an önce, tüm insanlarımızı aşılayacak kadar AŞI TEMİNİ sağlamaları zorunluluk arz etmektedir.

Ancak bu şekilde içinde bulunduğumuz olumsuz koşullardan(salgından) korunabiliriz.

Tekrar ediyorum, lütfen koruyucu önlemlere tam riayet edelim.

Kalın Sağlıkla!!!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sedat dedi ki:

    Teşekürler doktorum aydınlatıcı bilgiler için .

  2. Sadettin dedi ki:

    Daha alacak çok yolumuz var hocam.
    Daha bilinçli bir şekilde sabırla tedbirleri elden bırakmadan yaşamaya mücadeleye devam etmeliyiz.

BİR YORUM YAZ
gazete