Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

RİSK ALIYORLAR EN ÖNDE SAVAŞIYORLAR

RİSK ALIYORLAR EN ÖNDE SAVAŞIYORLAR

Diş hekimlerimiz tüm dünyadaki meslektaşlarından farklı olarak filyasyon ekiplerinde yani bu savaşın en ön saflarında görev yapıyor.

Kamuda çalışan diş hekimlerinin önemli bir kısmı filyasyon ekiplerinde çalışırken kamu ve özelde yaklaşık 40 bin diş hekimi her türlü bulaş riskine rağmen tüm riskleri göze alarak önlemleriyle halkımıza ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaya devam ediyorlar.

“TOPLUM AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI” ve ”22 KASIM DİŞHEKİMLERİ GÜNÜ”  nedeniyle Balıkesir Dişhekimleri Odası’ndan yapılan basın açıklamasında Yönetim Kurulu adına Burak Saran Başkan “COVID-19 ve İzmir depremi sonucu kaybettiğimiz meslektaşlarımızın acısı yüreğimizde iken ülkemizde mesleğimizin 112. yılını maalesef çok buruk olarak kutluyoruz” yakınmasında bulundu.

Saran açıklamasına devamla şunları kaydetti: “1 yıldır dünyamızı adeta alt-üst eden bu salgınla mücadelede,ülkemizdeki dişhekimleri tüm dünyadaki meslektaşlarından farklı olarak filyasyon ekiplerinde yani bu savaşın en ön saflarında görev yapıyor. Kamuda çalışan diş hekimlerinin önemli bir kısmı filyasyon ekiplerinde çalışırken kamu ve özelde yaklaşık 40 bin dişhekimi her türlü bulaş riskine rağmen tüm riskleri göze alarak önlemleriyle halkımıza ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaya devam ediyorlar. Pandeminin başından bu güne meslektaşlarımız dahil kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarının acısı yüreğimizde kalıcıdır.Görevi insanı yaşatmak olan bu kutsal mesleğin mensupları bu amacı gerçekleştirmek uğruna kendi canını feda etmektedir. “PANDEMİ MÜCADELESİNDE KAYBETTİĞİMİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI ŞEHİT SAYILMALIDIR.” Yaşadığımız tüm bu olumsuz koşullarda varlıkları artarak devam eden kamu ve özelde çalışan meslektaşlarımızın diğer sorunlarını dile getirmekten bu yıl imtina ediyoruz ancak pandemi neticesinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması insani bir yükümlülüktür.Gelecek yıl sosyal mesafelerin sıfırlandığı, pandemi koşullarını en az kayıpla sonlandırdığımız bir ortamda meslektaşlarımızla kucaklaşarak kutlayacağımız bir 22 Kasım diliyor,tüm meslektaşlarımızın Dişhekimleri gününü kutluyoruz.”

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete