7 meclis üyesiyle birlikte CHP’ye katılan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Siyasete başladığım partideyim. Geçmişe değil, önümüze bakıyoruz. Millet İttifakının adayı olmak istiyorum en doğrusu CHP, ait olduğum yerdeyim” dedi.

31 Mart Seçimlerinde Demokrat Parti’den (DP), Ayvalık Belediye Başkanı seçilen Mesut Ergin daha sonra partisinden istifa etti.

Bir yıldır bağımsız belediye başkanı olarak görevini sürdüren Ergin, beraberindeki 7 meclis üyesi ile birlikte, TBMM’de CHP grup toplantısında düzenlenen törenle CHP’ye katıldı. Ergin’e parti rozetini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, çalışmalarını yakından takip ettiği Mesut Ergin’le parti çatısı altında tekrar buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

ERGİN: “FİKRİMİZ DE ZİKRİMİZ DE BİR”

2009-2014 yıllarında da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında Küçükköy Belediye Başkanlığı yapan Mesut Ergin, yeniden CHP’ne katıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Ayvalık halkının isteği ve beklentisinin de bu yönde olduğunu söyleyen Ergin, BİRLİK Gazetesine yaptığı açıklamada özetle şunları dile getirdi: “Ben bunun böyle olması gerektiğini düşünüyordum, hayırlısı olsun, süreç bu noktaya geldi, emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. Küçükköy’de Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında belediye başkanlığı yaptım. Siyasete başladığım partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Sonuçta fikrimizi bütün Ayvalık halkı biliyor. Fikrimiz de zikrimiz de bir. Ayvalık halkı teveccüh gösterdi, biz seçildik, nihayetinde geçmişe değil önümüze bakıyoruz.

Gelecek planlaması içerisinde de yerimizin burası olduğunu düşünüyorduk “Millet İttifakı” adayı olmak istiyorduk. Bunun içerisinde de ittifakının içerisinde yer almak istiyorduk. Bu da en doğrusunun CHP’den olacağını öngörüyorduk hayırlısı olsun.

Sağ olsun Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm yöneticilerin ciddi teveccühleri oldu. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum

Hayırlısı olsun diyorum. Ayvalık içinde kendi adıma da Ayvalık Belediyesi adına da tüm Ayvalık halkına hayırlısını diliyorum.”