AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Sertaş Karakaş, ilçede seçim bürosunu yüzlerce katılımla gerçekleştirerek, yaptıkları yürüyüşle adeta gövde gösterisinde bulundu.

AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Sertaş Karakaş, ilçede seçim bürosunu yüzlerce katılımla gerçekleştirerek, yaptıkları yürüyüşle adeta gövde gösterisinde bulundu.
AK Parti’nin ilçe merkezindeki seçim ofisi açılışı Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç, İl başkanı Ferhat Salt ile partililer ile vatandaşların katılımı ile miting havasında gerçekleşti.
Trafiğe kapatılan caddede yüzlerce vatandaşın katıldığı seçim ofisi açılışı ve aday tanıtım töreni miting havasında geçerken, caddeyi dolduran kalabalık ise sloganlarla ilçeyi inletti.
Etkinlikte MHP’den AK Parti’ye katılım sağlayan Ergün Karakırık ile Şevket Demirci’ye parti rozetleri takıldı.
AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Sertaş Karakaş, ilçede bin 500 kişilik istihdam sağlayacağına ilçeye kısa sürede tüm evlere doğalgaz arzının sağlanacağı müjdesini verdi.
Yoğun kalabalık karşısında hayranlığını gizlemeyen Karakaş, 'Bu coşku bana Yenice’ye olan sorumluluklarımı tekrar hatırlattı. İnşallah bu memlekete hizmet etme anlamında, her konuda sosyalleşme anlamında belediyeciliğimizin, merkez hükümetimizin bütün hizmetlerini ilçemize yatırımların kazandırılması konusunda belediye olarak çalışacağımıza zerre tereddüdünüz olmasın. Tecrübe, deneyim ve bütün hayatı inşallah Yenice’mize bir taş üstüne taş koyanın elini öpmek, gerekirse kapısında yatmak, tüm gayretimi sürdüreceğime zerre tereddüdünüz olmasın.
Hayat çok kısa, bazen bu memleketlerde, bu yaşadığımız topraklarda eser bırakmak lazım. Hep beraber bu memlekete hizmet edip, eser bırakacağız' dedi.
İlçede yaptıkları ziyaretlerde ilçenin sorunlarıyla ve talepleriyle ilgili proje çalışmalarına şimdiden başladıklarını da anlatan Karakaş, 'Biz inşallah bu memlekete gelebilecek, en hızlı şekilde doğalgazı bütün evlerde yanacak şekilde bütün gayretimizle çalışacağız. İşsizliğimizin giderilmesi ile ilgili organize sanayi bölgesinin yapılmasıyla ilgili bütün projelerde, bütün adımlarda bizzat ben ve ekibim, milletvekillerimiz ve teşkilatımızla beraber aralıksız çalışıp, bunu en kısa sürede ilçemize kazandıracağız. Bu memlekete 5 bin geri göç getireceğim dedim, söz verdim. Size bin 500 istihdam oluşturacağız dedim, söz verdim. Size sözümün arkasındayım. Bu bilgi tecrübe ve deneyimle inşallah bu memlekete en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız. Gurbet nedir ben bilirim. Çocuklarımız büyüdü, torunlarımız büyüyor. Biz Yeniceli tüm hemşerilerimizin çocuklarını, torunlarını dizinin başında tutmak için hiç bir zaman bu mücadeleyi bırakmayacağız. İnşallah bundan sonraki projelerde de hep birlikte beraber hizmet edeceğiz.' İfadelerinde bulundu.
AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç ise ' Sertaş başkanımın belediye başkanı olduğunda Yenice’de orman ürünleri, organize sanayi kurulacak. Biz bunu Sertaş başkanla el ele vererek yapacağız. Biz bu konuda defaatle çaba sarf ettik ama yerel yönetimi belediyeyi hiç bir zaman yanımızda göremedik. Yenice’de Yenice’nin önünü tıkayan, Yenice’nin kalkınmasına gelişmesine müsade etmeyen bir anlayış var, bu anlayış sanki Yenice tünelinin önüne düşmüş taş gibi. Kaldırın bu taşı kaldırın ya hu.' dedi.
Milletvekili Av. Cem Şahin ise yaptığı konuşmada, 'Burada müthiş bir birlik ve beraberlik görüyorum. İnşallah 31 Mart akşamına kadar bu birlik ve beraberliğimizi daim ettireceğiz. Kapı kapı, hane hane AK Partimizi ve Cumhurbaşkanımızı, Yenice’de Sertaş başkanımızı Yortan’da Yılmaz başkanımızı, onların Yortan’a ve Yenice’ye kazandıracaklarını anlatacağız. 3. Etap TOKİ konutlarımızın buradan müjdesini vermek istiyorum 3. Etap TOKİ konutlarımız burada en kısa sürede yükselecek ve yine böyle bir organizasyonla inşallah hak sahiplerine dağıtımını yaparız. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin.' diye konuştu.
Konuşmaların ardından AK Parti Yenice İlçe Belediye Başkan adayı Sertaş Karakaş ve Yortan Belde Belediye Başkan adayı Yılmaz Tryaki ile Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri tanıtıldıktan sonra seçim ofisinin kurdelesi kesildi.
Başkan adayı Sertaş Karakaş beraberinde İl Başkanı, Milletvekilleri ve partililer ile yüzlerce vatandaş ilçede yürüyüş yaparak gövde gösterisinde bulundu.