Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÖZÜ SÖZÜ BİR İNSAN

Recep Aslandur

Recep Aslandur

Balıkesir’de çok sayıda insan tanıdım. Ama biri vardı ki, peşin hükümlü olmayan, son derece oturaklı, sabırlı ve insani düşüncelerini yitirmemiş birisiydi Merhum Fikri Özakbaş, Mekanı cennet olsun. Keşke 32. yılda DEMOKRAT’ı görmesini isterdim. Gazeteciliği hemen herkes yapar da herkes insan olamaz. Kazandığı her kuruşa şükretmesini bilen, çoluk çocuğuna haram yedirmeyen adam gibi bir adamdı.

Daha dün gazeteci olanların altlarında katlar, yatlar ve yüzme havuzlu villalar varken DEMOKRAT Gazetesi’nde çalışanlar, hepsi helal lokma yerler. Hepimiz kirada oturuyoruz. Çünkü her lokmamız helaldir. DEMOKRAT demek önce insan sonra yine insan demektir. DEMOKRAT çalışanlarının merhameti vardır, yüreği vardır, vicdanı vardır. Velhasıl özü sözü insandırlar. Yani gazetecilik doğru olmaktır, dürüst olmaktır. Önce kendin doğru dürüst insan olacaksın, ondan sonra yanlış insanların eleştirme hakkına sahip olasın. İşte bu yüzden HİZMET arkasından DEMOKRAT Gazetesi’nden yıllar yılı ayrılamadım, emekli de oldum. Her halde Allah gecinden versin ölünceye kadar bu gazeteden ayrılamayacağım.

Diliyorum Allah’tan DEMOKRAT Gazetesi bitti diyenler, avucunu yalayacak Rabbimin izniyle.

DEMOKRAT ilelebet nesilden nesile yaşayacaktır. Allah doğru olanlarla beraberdir. Her kışın bir baharı, her derdin bir dermanı vardır. Allah neylerse güzel eyler.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ