Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Özlem Ural: İP ne demek Yasin Bey?

Özlem Ural: İP ne demek Yasin Bey?

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında gündeme gelen #İPneYasinBey hakkında açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Özlem Ural yaptığı açıklamalarda Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay’ın sosyal medyada paylaştığı yazı ile ne yapmaya çalıştığının açık ve net olduğunu, yaptığı paylaşımın kirli siyaset olarak gördüğünü ifade etti.

Balıkesir İYİ Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay’ın yaptığı paylaşımının ne anlama geldiğini sordu. Başkan Ural açıklamalarının devamında Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yasin Sağay’ın İYİ Parti’den özür dilemesini beklediğini açıkladı. Başkan Ural sözlerinin devamında şu şekilde konuştu: “İYİ Parti, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Siyasi Partiler Kanunu, seçim kanunları ile diğer ilgili mevzuat çerçevesinde kurulmuş ve faaliyette bulunan bir siyasi partidir. İYİ Parti’nin Genel Merkezi Ankara’dadır. İYİ Parti’nin özel işareti, şeklinde gök mavi renk üzerinde güneş sembolüdür. İYİ Parti’nin kısa adı da İYİ Parti’dir. Yani İYİ Parti’nin kısaltması yoktur, İYİ büyük harflerle yazılmaktadır. Söz konusu tweette yer alan büyük harflerle yazılmış ipin ne anlama geldiği konusunda soruyoruz ? İp nedir Yasin Bey ? Bu tweet ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile aynı hafta içinde maalesef ortaya çıkan tablo, Çağdışılıktır, zihniyetlerin bozukluğudur. 10 Mart’ta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Meclis Grup Toplantımızda yaptığı konuşma arkadaşları çok korkutmuş olmalı ki, bu şekilde nereye gittiğini bile tahmin etmedikleri bir tweet göndermişlerdir. Atılan bu tweet hem partililerimizi, hem Balıkesirlileri, hem de kadınlarımızı çok üzmüştür. Bu noktada bizlere hassasiyetini ifade eden ittifak ortağımız CHP’ye ve yanımızda olan tüm Balıkesirlilere teşekkürü bir borç biliriz. Sizden boyunuzdan büyük olan bu tweet için bir özür bekliyoruz Yasin Sagay. Bizler, insanları ayrıştırarak, kutuplaştırarak siyaset yapmayacağız. Bu şekilde bir siyaset şekli ile milli birlik ve beraberlikten bahsetmek mümkün değildir. Hiç kimse İYİ niyetimizi suiistimale kalkmasın. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, İYİ Partililerin vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini sorgulamaya veya aşağılamaya çalışmasın. Böyle bir şeyi yapmadan önce tavsiyemizdir.”

Başkan Ural İl Binasında düzenlediği basın toplantısında belediye meclis üyelerinin işlerinin siyaset olmadığını ve şehre hizmet etmeleri asıl görevleri olduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu: “Belediyeler, şehir veya ilçe sakinlerinin, yerel ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, halkın ihtiyaçlarını ve hizmetlerini gören örgütlerdir. Belediyenin hizmetlerini yerine getirmesi de “belediyecilik” olarak tanımlanır. Belediye Meclis Üyelerimiz, belediyemizin bir organı olan meclistir ve belediyelerle ilgili konuların meclis gündemine alınmasını önermek, sonrada salt çoğunluk ile karara bağlamak görevleri arasındadır. Asıl görevleri siyaset değil hizmettir.”

(HABER: UMUT SAYAN)

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete