Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÖYLE BİR SINAV Kİ!..

ÖYLE  BİR SINAV Kİ!..

EDREMİT’TE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN

KDS VE LGS DENEME SINAVLARI UYGULANDI

 

Edremit ilçesinde 25 resmî – özel ortaokulda öğrenim gören öğrenciler, BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesi kapsamında, KDS (Kazanım Değerlendirme Sınavı) ve LGS (Liselere Giriş Sınavı) Deneme Sınavlarına girdiler.

  1. sınıftan 1677 öğrenci, 6. sınıftan 1649 öğrenci ve 7. sınıftan 2383 öğrenci KDS’ye; 8. Sınıftan 1720 öğrenci ise LGS’ye katıldı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesi; 2017-2018 eğitim – öğretim yılından itibaren ilçedeki tüm resmî – özel ortaokul ve liselerde uygulanıyor. BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesinde, Edremit ilçesinde akademik başarıyı artırmak, il başarı sıralamasında ilçenin üst sıralarda yer almasını sağlamak, öğrenci başarısını olumsuz yönde etkileyen durumları ortadan kaldırmak hedefleniyor.

Resmî/özel ortaokulların deneme sınavlarında her ders için çoktan seçmeli 20 Fen Bilimleri, 20 Matematik, 20 Türkçe, 10 Sosyal Bilgiler (5.-6. ve 7. Sınıflar), 10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (8. Sınıflar), 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 Yabancı Dil sorusu yer aldı. 135 dakika süren sınavlar tek oturum hâlinde yapıldı.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete