Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ONLAR, KAHRAMANCA MÜCADELE VERİYORLAR

ONLAR, KAHRAMANCA  MÜCADELE VERİYORLAR

TÜRK SAĞLIK SEN BALIKESİR ŞUBE BAŞKANI MUSA BİLAL: “Sağlık çalışanlarının sağlığı korunmalı, mağduriyetleri giderilmeli ve talepleri karşılanmalıdır.”

601 SAĞLIK ÇALIŞANININ TESTLERİ POZİTİF!

Sağlık çalışanlarının koronavirüs salgınına karşı kahramanca bir mücadele verdiğine dikkati çeken Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal dün yaptığı basın “Sağlık ordumuz cephede göğüs göğüse çarpışıyor desek yanlış bir tabir olmaz. Nitekim 601 sağlık çalışanımızın koronavirüs testlerinin pozitif olduğunu Sağlık Bakanı açıklamıştır. Sağlık çalışanları cesur, yürekli ve fedakar kahramanlardır. Sağlık Çalışanları salgınla mücadelenin sarsılmaz iradesidirler.  601 meslektaşımızın koronavirüsü yeneceğine inanıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

ÖNLEMLER EN ÜST SEVİYEDE OLMALI

Böylesine fedakârca bir mücadele söz konusu iken cephenin şartlarını en iyi seviyede tutmanın cephe gerisindeki herkesin görevi olduğuna bilhassa vurgu yapan Başkan Musa Bilal

Bu süreçte öncelik sağlık çalışanlarının sağlığının korunmasıdır. Bu nedenle tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında koruyucu ekipman ve malzeme konusunda en ufak bir eksiklik veya aksilik yaşanmamalıdır. Sağlık Bakanımız da koruyucu malzeme noktasında, eksiklik oluşturmamak konusunda bir gayret içindeyiz. Ben malzemeye ulaşamıyorum diyen lütfen bize ulaşsın. Bu anlamda hiçbir eksik oluşturmayacağız’ demiştir. Önlemler her zaman en üst seviyede olmalı, çalışanların ihtiyaçları en kısa sürede karşılanmalıdır” uyarısını yaptı.

KRONİK RAHAKSIZLIĞI OLANLAR RİSK GRUBUNDA

Çalışan sağlığında bir diğer meselenin kronik hastalığa sahip çalışanların durumu olduğunu ve bu meslektaşları için de acil bir düzenleme yapılarak idari izinli sayılmaları hususunun yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Bilal “Kronik hastaların yaşlılar gibi risk grubunda olduğu düşünüldüğünde bunun bir zaruret olduğu açıktır.

Ayrıca sağlık çalışanlarının ailelerini koruma kaygıları için de gereken yapılmalı ücretsiz konaklayıp dinlenecekleri otel veya kamu sosyal tesisleri idareler tarafından hazır edilmelidir.

Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile kamuya ait tüm sosyal tesisler sağlık çalışanlarının kullanımına açılmıştır. Ayrıca hayırsever otel sahipleri de bu konuda imkân sağlamıştır. Tüm bunlar varken ne yazık ki hala bize kalacak yer sorunu yaşayan sağlık çalışanı arkadaşlarımız olduğu bilgisi gelmektedir. Bu yönde çalışanların şikayetleri gözlemlenmektedir” bilgisini aktardı.

“SORUNLARI NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ?”

Başkan Musa Bilal açıklamasının son bölümünde aynen şu hususları kamuoyuyla paylaştı:

“İdareciler bugün değilse hangi gün sağlık çalışanlarının sorunlarını çözeceklerdir. Taşrada yönetici olanlar başka işlerle değil bu işlerle meşgul olmalıdırlar.

Sağlık çalışanları kahramanca bir mücadele verirken bazı işgüzar yöneticilerin, çalışma düzenlerini bahane ederek ‘nöbet parası vermeyeceğiz, kesinti yapacağız, ödemede bulunmayacağız’ gibi söylemlerle sağlık çalışanlarının karşısına çıktıkları görülmektedir.

MOTİVASYONU BOZMAYIN

Böyle yapanlara hatırlatıyorum; bugün verilen mücadele para-pul meselesi değildir. Türk Milletinin sağlığı, Türk devletinin selameti için geceyi gündüze katarak yürütülen bir mücadeledir. Siz de bunun idrakine varın; kahramanların moral ve motivasyonunu bozacak iş ve işlemlerden uzak durun!

Verilen mücadelenin değeri ölçülemezken, bir de çalışandan kesinti yapmaya kalkanlar kime ve neye hizmet ettiklerini ve ne yaptıklarını iyi düşünsünler.

“ALKIŞLARA, TEBRİKLERE, DUALARA TEŞEKKÜR, AMA!..”

Buradan bir kez daha hatırlatmakta fayda var; Sağlık çalışanlarına alkışlar, tebrikler ve dualar için necip Türk milletine teşekkür ediyoruz. Fakat yöneticilerden de gereğini yapmalarını bekliyoruz. Süreç temenni ve teşekkürlerle geçiştirilecek bir süreç değildir. Sağlık çalışanlarının önce sağlığı korunmalı, sonra mağduriyetleri giderilmeli ve talepleri karşılanmalıdır.”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ