Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

OK: ‘% 60 OYLA SEÇİLEMEZSEM AYIBIMIZ OLUR’

OK: ‘% 60 OYLA  SEÇİLEMEZSEM  AYIBIMIZ OLUR’

En az yüzde 60 oyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesini alacaklarını söyleyen İYİ Parti Büyükşehir belediyesi Başkan Adayı İsmail Ok, “Yüzde 59 aldıysak orada yüzde birlik ayıbımız var demektir. Ama ben en az yüzde 60 diyorum, çıtamız daha da yukarıda yüzde 60’ın üzerinde oy alacağız. Balıkesir halkını tanıyoruz, sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözüm yolları da projelerde bizde var” diyerek iç bir mazeretin altına saklanmayacaklarını söyledi.

İYİ Parti dün bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlarda demokrasiye inanan, cumhuriyetin ortak değerlerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkan bütün vatanseverlerin birleşmesini gerektiğini belirterek “Onun için biz yüzde 100’e talip olacağız. Biz yüzde 100’ü kardeş sayacağız. Birbirimize sarıldığımızda, Türkiye’nin gerçek gücünün ortaya çıktığına şahit olacağız. Balıkesir İYİ Parti İl ve İlçe Başkanlıkları olarak, Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Başkanlıkları ile birlikte kol kola girip mücadele ederek başarılı olacağımıza inancımız tamdır. Hemşerilerimizin daha önce de kendilerine Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak özveriyle hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın İsmail OK ‘u destekleyeceğine inanıyoruz. İlçelerimizde de işbirliği sürecinde ilçe Belediye Başkan adaylarının hangi parti adına aday çıkaracağının belirlenmesi gönderdiğimiz raporlar doğrultusunda İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezleri heyetleri tarafından görüşülmesi devam etmektedir. Yapılan bu güç birliği sonucunda İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçemizin tamamına talibiz. Yerel seçimlerin Balıkesir’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkanımız Sayın Merak Akşener’in ‘Allah bize Yezid gibi kazanmaktansa Hüseyin gibi kaybetmeyi nasip etsin’ diye bugün grup toplantısında söylemişti” diye konuştu.

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok ise “Bugün Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarından cumhurbaşkanlığı, başbakanlık yapmış İsmet İnönü’nün 45. ölüm yıldönümüdür. Başta İsmet İnönü olmak üzere bütün şehitlerimize yüce mevladan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun. İlçe belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili kamuoyuında bilgi kirliliği var. Bununla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapmıştım. Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını CHP ve İYİ Parti adına belirlenen heyetler belirlediyse Balıkesir’deki 20 ilçenin de hangi parti tarafından aday göstereceği yine bu heyetler tarafından belirlenecektir. Bunun altını özellikle çiziyorum. Bunun dışında söylenen sözler boştur” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin şuan ki durumu hakkında da açıklamada bulunan Başkan Adayı İsmail Ok “Bizler CHP’nin ve İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayıyız. Ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni çok ciddi projelerle yönetmeye talibiz. Balıkesir’deki işsizliği özellikle tarım hayvancılık ve buna bağlı sanayideki krizi ve bu kirizden güçlenerek çıkacak projelerimizle geliyoruz. Ulusal ve yandaş basına da mal olduğu gibi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi maalesef Türkiye’nin gündeminde hemşerilerimizi mahçup edecek şekilde yer almaktadır. Bugün Balıkesir Belediyesi iflas etmiş durumdadır. Gemi karaya oturmuştur, bunlar abartı değil. Balıkesir Belediyesini temsil eden en yetkili kişililerden büyükşehirin mali portresini Balıkesir kamuoyuyla paylaşmaya davet ediyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin aylık geliri nedir? Aylık zorunlu giderleri nelerdir? Bunları öğrenmek istiyoruz. Bizim sahip olduğumuz bilgiye göre sadece üç kalemde personel, akaryakıt  giderleri ve bankadan çektikleri kredileri dahil ödeyemeyecekleri durumdalar. Bu üç kalem yaklaşık aylık 40 milyon zorunlu gider. Büyükşehir Belediyesi’nin de yaklaşık 33 milyon civarında olduğu yönünde bilgilerimiz var bizim araştırmalarımızda. Bakın yatırım yok, SGK prim borçları, vergiler, en ufak büyükşehir belediyesinin bir kaç katlı hizmet amacıyla kiraladığı daireleri bile ödeyemediğini bütün Balıkesir kamuoyu biliyor şuan. Belediyenin mali portresini objektif bir şekilde basının kamuoyunun önünde açıklayın. Biz hiç bir mazeretin arkasına saklanmayacağız. Amasız fakatsız Balıkesir halkına hizmete talibiz ve projelerimizle geliyoruz. Bu projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Ama Büyükşehir belediyesinin de mali yapısını portresini bilmek kadar doğal bir hakkımız olamaz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketler hakkında da görüşlerini dile getiren Başkan adayı İsmail Ok “BALTOK herkesin diline düştüğü durum. BALPARK sözde Balıkesirspor’u desteklemek amacıyla kuruldu. Balıkesirspor aşağı düştü, BALPARK batağın içinde ve Nasrettin Hoca’nın fil hikayesi gibi. Çalışan da memnun değil Balıkesir halkı da memnun değil bu BALPARK’dan. Çalışanlarının ücretinin karşılayıp karşılamadığı konusunda kuşku var. Diyeceklerdir ki ‘gelirin tamamını Balıkesirspor’a veriyoruz.’Veriyorsun da, ne yapıyorsunuz? Şirketlerin hepsi iflas etmiş durumda, tıpkı Büyükşehir Belediyesi gibi. En iddialı olduğu projeler şuan da çürümeye terk edilmiştir. Çayderesi projesinin bir kısmı yapıldı gühahıyla sevabıyla o da çok şaibeli. Öbür ayağı duruyor. Çamlık projesi maalesef  keltepe haline geldi. Benim kafam ondan daha yakışıklı şimdi, beton yığını haline getirdiler. Bütün çamlar gitti o projede yarın duruyor şimdi. Cengiz Topel’de ki bir üst geçidi aylar yıllar oldu anca açtılar. Bir de koca koca törenler yapıyorlar. Biz bunları il belediyesiyken sessiz sedasız yapıyorduk” şeklinde konuştu.

Balıkesir halkından aldığımız destek ve güvenle Allah’ın izniyle inancımız tam. Büyükşehir Belediyesini bu içine düştüğü durumdan kurtaracağız. Bizlerin çok iddialı projeleri  var et , süt entegre tesisleri yaş meyve sebze kurutulmuş gıda konsantresi ve bunları markalaştıracağız. Balıkesir, Türkiye’de değil tüketmek üzere değil dünyaya açacağız. Ama Balıkesir Belediyesi şuan da sahipsiz, akıbeti belirsiz bir sonbahar yaprağı gibi. Rüzgar ne yana eserse oyana gidiyor” şeklinde konuştu.

Seçilmişlerin görevden alınmasına şiddetle karşı olduğuna dikkat çeken Başkan adayı Ok “ Ama Balıkesir Belediyesi bu içinde bulunduğu durumdan kurtulması için derhal kayyum atanması gerekiyor. Adamın yetkisi var mı yok mu belli değil habire borçlanıyor. Bu şaibeli durumdan bu soru işaretlerinden kurtulmak için yetkililerin bir an önce kamuoyunun önünde bu açıklamaları yapmak zorunluluğu var” dedi.

Belediyelerin CHP ile paylaşımıyla ilgili soruyu yanıtlayan İsmail Ok “Ben bir milletvekili ve büyükşehir belediyesi başkan adayı olarak bütün samimiyetimle söylüyorum ki orada ki konuşmaları bilmiyorum. Görüşmeler devam ederken bütün kalbimle sahip olduğum bilgiyi size aktardım. Bunun haricinde söylenecek şeyler fayda değil zarar getireceğine inanıyorum. Hatırlayacaksınız görüşmeler bitti, kilitlendi, kamuoyuna ilan edilecek noktadayken tekrar ne oldu? Canlandı, dolayısıyla bu görüşmeler mecrasında ilerliyor. CHP’nin elinde olan belediyeler otomatikman zaten başka bir şey düşünmek zaten saygısızlık olur. CHP’nin birinci olduğu ilçeler var son seçimde bırakılacak aksi çok büyük saygısızlık olur. Bunun haricinde ki herşey söylentidir. İyi niyetle söylenenlerin başımızın üzerine yeri var. Ama bunların bir kısmı da troller tarafından özellikle yapılmakta” uyarısınnda bulundu.

2009 yılında girdikleri seçimi hatırlatan başkan adayı İsmail Ok “2009 ön görülemeyen bir oyu aldığımız söylendi, biz öngörüyorduk. O gün görsel ve yazılı basında kiler hala kayıtlarda duruyor. Biz hep 2009’da alacağımızı kazanacağımızı ifade ettik. Şimdi de bir rakamı söylüyorum yüzde 60’ın altında oy alırsak bu bizim ayıbımız. En az yüzde 60 oyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesini alacağız. Yüzde 59 aldıysak orada yüzde birlik ayıbımız var demektir. Ama ben en az yüzde 60 diyorum, çıtamız daha da yukarıda yüzde 60’ın üzerinde oy alacağız. Balıkesir halkını tanıyoruz, sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözüm yolları da projelerde bizde var. Hiç bir mazeretin altına saklanmayacağız diyoruz. Bunları biz Balıkesir halkına anlattığımızda yüzde 60’ı az bile söylediğimizi seçimlerden sonra 31 Mart akşamında göreceksiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete