Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

O TUVALET ACİLEN AÇILMAYI BEKLİYOR

O TUVALET ACİLEN  AÇILMAYI BEKLİYOR
Reklam

Daha önce Pazar yerindeki tuvalet sürekli açıktı. Şimdi sadece Pazartesi-Çarşamba günleri açık. Sana bilgi de verilmiş başkan. Ama daha el atmamışsın. Şunu sende biliyorsundur ki, umumi ihtiyaç beklemez. Hemen bu sorunu lütfen hallet! Millet iftarda orucunu açıp oraya geliyor, teravihten çıkıpta yine o bölgeye gelenler var, yaklaşık 500 kişi. Nereye gitsinler? Hadi diyelim erkekler bir camiye taşındı, bayanlar da mı camiye gidecek? Mağduriyeti çöz, hayır dualarını al.

Altıeylül ilçesi Bahçelievler mahallesindeki Çarşamba Pazarı’nın bulunduğu bölgede yakın zamana kadar her zaman açık bir tuvalet vardı. Bir ihtiyar adam çalıştırıyordu. Sonrasında tuvalet kapatıldı. Şimdi yalnızca Pazartesi ve Çarşamba günleri kurulan Pazar için belediye iki günlüğüne açıyor. Belediyeden gelen bir görevli açtıktan sonra Pazar bitimi temizlenip kapatılıyor.

Ancak tuvaletlerin iki gün dışında açık olmaması Bahçelievler sakinlerini çileden çıkardı. Orada alışveriş yerleri, çay bahçeleri de var. Millet iftardan sonra kendini dışarıya atıyor. Teravihten gelenleri de katarsak aileler oradalar, kadın-erkek mübarek ramazan gecelerinde haliyle bir topluluk oluşuyor. E.. ihtiyaç gelince nerede giderecek insanlar hacetini bilemiyorlar!

Bu konuda Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya telefonla ulaşılmış, başkan da “tamam” demiş. Demiş demesine de bir hareket yok henüz.! DEMOKRAT’ı arayan duyarlı vatandaşlar bir an önce bu tuvaletlerin açılmasını istiyorlar. O bölge sakinleri “Ramazan ayında da bu yapılır mı? Tuvalet ihtiyacı için dibimizde tuvalet varken başka tuvalet mi aranır? Yetkililer bu tesisi hemen açmalılar. Şöyle oruç sonrası bir rahat rahat, keyifle oturalım muhabbet edelim diyoruz, iftar sonrası ara babam tuvalet! Mağduriyetimizin acilen giderilmesini istiyoruz, istirham ediyoruz Hasan başkandan” diye konuşarak yakınmalarını dile getirdiler. ARZU ÖZAKBAŞ

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ