Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NÖROLOJİ’DE TANI ÇOK ÖNEMLİ

NÖROLOJİ’DE  TANI ÇOK ÖNEMLİ

Özel Sevgi İzmir Yolu Hastanesi’nde kısa bir süre önce yeni görevine başlayan Nöroloji Uzmanı Dr. Emine Bilgi, hastanın kendini çok iyi ifade etmesinin tanıyı kolaylaştırdığını söyledi.

Özel Sevgi Hastanesi’nin İzmir Yolun şubesine yeni gelen Nöroloji Uzmanı Dr. Emine Bilgi’nin sevecen, hastalara karşı oldukça tatlı dil güler yüzle yaklaşıyor. Bu da hemen herkesi mutlu ediyor.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Emine Bilgi 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun çıktı. 2010 yılında uzman oldu. Eşinin asker olması nedeniyle Balıkesir’e geldiklerini ifade eden Dr. Bilgi “Nöroloji branşında hastalığın tanımı çok önemlidir. Hastanın şikâyetini tam olarak anlatması çok mühimdir. Başı ağrıdığı için gelen hasta kendisindeki ağrının ne şekilde olduğunu ifade ederse tanı yapımı da o kadar çabuk olur. Yani tanımın yapılması için hastanın kendisini çok iyi ifade etmesi gerekir” dedi.

NÖROLOJİDE HASTANIN

İLAÇ KULLANIMI BİR

ÖMÜR BOYU DA SÜREBİLİR

Ankara’da en iyi doktorlar ile çalışıp uzmanlığını kazanan Emine Bilgi “Nöroloji de bazı hastalıkların tedavisi 8 ay – 1 yıl içinde biter. Ama bazı hastalıklar vardır ki, örneğin Parkinson gibi.. bu hastalıkların ilaç kullanımı ömür boyu da sürebilir. Nörolojide çok çeşitli hastalıklar vardır. Bu hastalıklarda hastanın ölünceye kadar ilaç aldığı bir gerçektir. Örnek verecek olursak; Eski Başbakan Bülent Ecevit’in hastalığı gibi hastalıklar. Bu nedenle Nöroloji konusu çok hassas ve çok iyi tanı yapılması gerekiyor. Artık günümüzde tanı yaparken teknolojiden yardım alınarak çok daha erken tedavi yapılabiliyor” bilgisini aktardı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ