Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NATO TOPLANTISI ERDOĞAN’A YARADI

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Geçtiğimiz gün Londra’da yapılan Nato toplantısında, bir kez daha gördük ki tüm liderler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzının içine bakıyordu.  İşte büyük lider demek bu anlama geliyor. Ne demek bu? Siz dünyanın gidişine ve gündemine yön verirseniz, işte böyle takdir edilir resmen elle tutulursunuz. TV kanallarındaki haberlerde gördük. Başta ABD Başkanı Trump olmak üzere bir çok lider Erdoğan’a resmen büyük ilgi gösterdi.

Bu arada Cumhurbaşkanımız muhataplarına başta Suriyeli göçmenler olmak üzere, FETÖ liderinin Türkiye’ye iade edilmesi, S-400 konusu ve F-35 uçaklarının Türkiye’ye tesliminin başlanması gibi konularda görüşlerini bu NATO toplantısı sebebiyle iletme imkanı buldu.

İnanın çekilen fotoğraflarda bir kez daha gördük ki, Fransa Başbakanı Macron ile Almanya Başbakanı Merkel’in Erdoğan karşısında ezilip büzüldükleri resmen beden dillerinden çok rahat anlaşılıyordu. Dediğim gibi uluslararası konularda Erdoğan’ın yerinde ve zamanında yaptığı diplomasi dokunuşları Batı ülkeleri liderlerini çileden çıkarıyor. Örneğin Türkiye’nin en son doğalgaz ve petrol arama konularında Libya ile ortak çalışma konusunda sözleşme imzalaması başta Yunanistan ve Fransa’yı hiç memnun etmedi.  Dolayısıyla Türkiye ağırlığını ortaya koydukça açıkçası yer yerinden oynamaya devam ediyor. İşte bir kez daha görüyoruz ki liderlik ve diplomasi ne kadar önemli.

Öte yandan; CHP liderinin kalkıp Erdoğan’ın bu başarılarını gölgelemek için gündem değiştirmeye çalışması da ayrı bir durum. CHP lideri istediği kadar gündemde değiştirse, kendini de değiştirse artık  ok yaydan çıktı. Türkiye 2023 yılı hedeflerine aslanlar gibi ilerliyor. Bu yolda hiçbir güç Türkiye’nin önüne geçemez buna CHP lideri ve onun yurt dışı ortakları da dahil.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ