Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NARKOTİK EĞİTİM TIRI BALIKESİR’DE

NARKOTİK EĞİTİM  TIRI BALIKESİR’DE
Reklam

9-16 Ocak 2019 tarihleri arasında ilimiz Toplu Taşıma Merkezi’nde kurulacak, tüm Balıkesir davetli

Uyuşturucu kullanımı, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir halk sağlığı sorunu. Uyuşturucu kullanımına bağlı zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı, sağlık zararlarından ibaret değil. Bunun yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan sosyal, hukuki, ekonomik zararları da beraberinde getirmekte.

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, ülkemizde en üst düzeyde kararlılıkla sürdürülmekte.

Uyuşturucu ile mücadelede amacımız; uyuşturucu maddeyle hiç tanışmamış kişilerin korunmasıdır. Gençlerin korunması için madde kullanımı ve bağımlılığı ile ilgili ailelerin ve gençlerin konuyla ilgili eğitim almalarının ve bilinçlendirilmelerinin sağlanması gerekmekte.

Bu amaçla Vali Ersin YAZICI’nın talimatı üzerine 18 Aralık 2018 tarihinde Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Çalışma grubu toplantısında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olan Narkotik Eğitim TIR’ının 9-16 Ocak 2019 tarihleri arasında ilimize getirilmesi kararı alındı.

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Sekretaryasını yürüten İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün de katkıları ile Narkotik Eğitim TIR’ı, halkımızı madde bağımlılığı ile mücadelede madde kullanımını önlemek için bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 9-16 Ocak 2019 tarihleri arasında ilimiz Toplu Taşıma Merkezi’nde kurulacak.

Narkotik Eğitim Tırı, 09:00-17:00 saatleri arasında tüm halkımıza hizmet verecek olup, madde bağımlılarının yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimlerin görsellerle desteklenerek anlatıldığı 12 dokunmatik ekran ve 30 farklı uygulama içermekte. ”Bağımlı Olma Özgür Ol”  diyerek tüm halkımız Narkotik Eğitim Tırı ziyarete davetli.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ