Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MÜSİAD: MESELEMİZ BÜYÜK TÜRKİYE’DİR

MÜSİAD: MESELEMİZ  BÜYÜK TÜRKİYE’DİR
Reklam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız, MÜSİAD’ın kuruluşunun 29. Yıl dönümünde yayınladığı yazılı mesajında “Hazırladığımız raporlar, gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlik ve projelerle, elimizi taşın altına koymaktan çekinmediğimizi de her zaman gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Çünkü bizim meselemiz Büyük Türkiye” dedi.

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız MÜSİAD’ın kuruluşunun 29. Yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldız yayınladığı yazılı mesajında “Bugün, acısıyla, tatlısıyla, başarısıyla, hüznüyle, ama daima değerlerine bağlı, daima milletinin yanında, daima helalden kazanıp helale harcamayı kendine şiar edinen MÜSİAD ailesi 29 yılı geride bırakmanın, huzurunu, gururunu yaşamaktadır. 9 Mayıs 1990 yılında bir grup genç iş adamının belli ilkeler doğrultusunda kurduğu MÜSİAD bugün itibariyle 29 yaşındadır’ diyerek aynen şunları kaydetti:

’29 yıl önce başlatılan kurumsallaşma çalışmaları bugün 11 bini aşan üyesiyle, 60.000 işletmeyi temsil eden ve 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, yurt içinde 86 farklı nokta, yurt dışında 93 farklı ülkede toplamda 223 noktada hizmet veren bir noktaya ulaşmıştır. MÜSİAD olarak, kurulduğumuz günden bugüne, değerlerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz faaliyetleri yalnızca bir “iş adamları derneği”nin takvimiyle sınırlamadık. Ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit ederek, bunların çözümüne yönelik fikirler üretmeyi de öncelikli sorumluluklarımız arasına aldık. Hazırladığımız raporlar, gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlik ve projelerle, elimizi taşın altına koymaktan çekinmediğimizi de her zaman gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Çünkü bizim meselemiz Büyük Türkiye. Bir bakış açısına göre olgunluk dönemini yaşayan, bir başka açıdan hala genç bir STK olarak, 27 yılda oldukça önemli mesafeler kat ettik. Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde önemli işlere imza attık. Ancak, daha gidecek çok yolumuz var. Bu kadim ve gönüllü yürüyüşümüzde, öncelikle, bu yürüyüşü başlatan 12 kişilik kurucu heyetimize, 25. Olağan Genel Kurulumuzda tekrar Başkan seçilip bayrağı taşıyan Sayın Abdurrahman Kaan Beye ve en yeni üyemize kadar, bize destek veren, gönlünü ve yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle MÜSİAD’ımızın 29’uncu yaş gününü kutlar, bu güzel ve büyük ailenin bir ferdi olmaktan  onur duyduğumu belirtmek isterim.”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ