Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“Miraç, Yeniden Diriliş İçin Büyük Bir İmkandır”

“Miraç, Yeniden Diriliş İçin Büyük Bir İmkandır”

Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı, Miraç Kandili sebebiyle Ali Hikmet Paşa Meydanı ve Toplu Taşı Merkezi’nde pandemi kurallarına uyularak Balıkesirlilerle bir araya geldi.

Esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan ve Balıkesirlilerin Miraç Kandilini tebrik eden Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Miraç; Sevgili Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Sidre-i Münteha’ya kutlu yolculuğunun yıldönümü. Bu vesile ile Halkımızın Miraç Kandilini tebrik ederim. Rabbimiz Miraç’ın feyiz, bereket ve rahmetini cümlemizin hanesine ve gönlüne doldursun, bu vesile ile sıhhat ve afiyet İhsan etsin” dedi.

Pandemi Kuralları Çerçevesinde Kandil Simidi İkram Edildi…

Pandemi kuralları çerçevesinde Kandil simidi ikramı yapılırken, Ak Parti İl Teşkilatı, Kadın kolları ve Gençlik kolları Balıkesirlilerin ve esnafların Miraç Kandilini tebrik etti. Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, yaptığı açıklamada: “Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV), 27 Recep 621 hicri tarihinde gece Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiğini” belirterek, “Bu mukaddes gecenin, Mescid-i Aksa bilincini, özlemini ve gayretini artırarak, miracın mabedinin selametine, işgal ve zulmün bertaraf edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini hep birlikte idrak edeceğiz. Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı olarak, bugün halkımızın kandillerini tebrik etme fırsatı bulduk” dedi.

Başaran: Pandeminin Oluşturduğu Zorlukları Birlikte Aşacağız…

Yaşanılan bu zor günleri inşallah atlatacaklarını ifade eden Başkan Başaran, “Pandeminin oluşturduğu ağır şartları birlikte yeneceğiz. Bizler, dikkati elden bırakmaz, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarsak kırmızıdan maviye hızlı bir şekilde dönmüş oluruz. Halkımızın yaşadığı zorlukların bilincindeyiz. Zorlukları birlikte aşacağız. Normale dönmek için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu bilerek hareket edersek, başarırız. Rabbim, bu mübarek gecenin hürmetine bizleri bu illetten korusun ve kurtarsın. Bunun içindir ki; Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkândır” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete