Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MENTEŞSPOR’U PANDEMİ BİLE DURDURMADI

MENTEŞSPOR’U PANDEMİ BİLE DURDURMADI

Balıkesir’de futbol altyapısı denince akla ilk gelen kulüplerden biri olan Menteşspor’u pandemi bile durduramadı.

Ülkemizin de tesiri altında olduğu pandemi sebebiyle amatör ve alt yapı ligleri tamamen durduruldu. Liglerin oynanmadığı pandemi döneminde bile Menteşspor antrenmanlarından geri kalmıyor. 20 yaş altının sokağa çıkma yasağının kalktığı 13:00 – 16:00 saatleri arasında antrenmanlarına güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutarak gerçekleştiren Menteşspor Kulüp Başkanı Erol Menteş “pandemi döneminde bir ara durduk, hiçbir şey yapmadık, bekledik, ne açıklanacak ne yapılacak diye. Biliyorsunuz halı sahalar kapandı, Balıkesir’de Gençlik Sporun Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri var. Orada altyapı takımlarımızla kısıtlı zaman diliminde çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyespor olsun, Balıkesirspor olsun, Menteşspor olsun diğer bazı kulüpler, çocukların sokağa çıkma izinlerinde  yapıyoruz. Çocuklara program atıyoruz. Her takım haftada 1 gün antrenman yapıyor. 8 takım var ama biz pandemiden dolayı takımları birleştirip 6 takım yaptık. Her takım tam gelemiyor artık pandemiden dolayı ve ders durumu da çok fazla etkiliyor. Sokağa çıkma izinleri 13:00 ile 16:00 olduğundan 13:30 veya 14:00 arasında genel olarak antrenmanlarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

İZİN VAR, DERS DE VAR

20 yaş altının sokağa çıkma izinleri olduğu zamanlarda Milli Eğitim müfredatının uzaktan ders yapması sonucunda daha az sporcunun antrenmanlara katıldığını ifade eden Erol Menteş “İç İşleri Bakanlığı çocuklara 13:00-16:00 arası sokağa çıkabilirsiniz diyor ama Milli Eğitim müfredatında çocuklara 13:00-16:00 arası ders veriyorlar. Çocuklar dersi bırakıp gelemiyor, çoğunlukla bu sebepten dolayı takımlar 18 ile 20 kişiyse 7 ile 8 kişi olabiliyor. Her takıma haftada bir gün yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ EN ÜST DÜZEYDE

Pandemi sebebiyle antrenmanlarda güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tuttuğunu ifade eden Erol Menteş “Bu pandemi şartlarıyla Gençlik Spor Müdürlüğü bize bir kâğıt imzalattı ve dedi ki; evet bu tesiste lisanslı futbolcularını kullanabilirsin fakat bütün sorumluluk sende dedi. Bizde öğrenciler sahaya girerken dezenfektan ve ateş ölçümünü yapıyoruz ve HES kodu alıyoruz. Bunu kontrol etmek zorundayız ve sporcuları öyle alıyoruz. Diğer türlü sorumluluk bizde, vicdani sorumluluk var. Herhangi bir sorun yaşasan o da vicdani sorumluluk. Buna girmek istemiyoruz. Genelde hep dikkat ederek çocukları da koparmamak açısından haftada bir gün de olsa antrenmanlarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuşmasını bitirdi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete