AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, iftar yemeğini Eczacıbaşı/Esan Kurşun Çinko İşletmesi çalışanları ile yerin 400 metre altında yedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, Balya’da faaliyet gösteren Eczacıbaşı/Esan Kurşun Çinko İşletmesi’nde, yerin 400 metre altında maden işçileri ve şirket yetkilileri ile birlikte düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İşçilerle hem oruç açan Milletvekili Çelik, hem maden sahasını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Burada konuşan Çelik: “Bölgemizin önemli tesislerinden olan Esan Balya Kurşun Çinko İşletmesi’nde 1660 işçi kardeşimiz çalışıyor, bu maden ülkemizin en büyük ve en derin kurşun/çinko madenidir, ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren madenlerin arasında en fazla kadın personel istihdam eden işletmedir, bu açıdan da önemli bir işletmedir” dedi.

 

BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ BİR KATMA DEĞER

Esan Halkla İlişkiler Yöneticisi Fetih İbrahim Pekcan: “İşletme olarak; bölgemizde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda destek olmaya çalışıyoruz. Balya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin süt işleme tesisinden, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün seracılık faaliyetlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, Balya Spor Kulübü’ne devamlı katkı sağlamaktayız. Bunun yanı sıra yakın çevredeki köylerimizin yol ve mezarlık düzenlemeleri, köy konağı ve aş evi gibi çalışmalarına destek olmaktayız” dedi.

Balya İşletmesi Yeraltı Üretim Müdürü Mahmut Sami Dönmez ve İbrahim Pekcan: ziyaretinden dolayı Milletvekili Çelik’e teşekkür ettiler.

 

ALLAH(C.C.) TÜM MADEN İŞÇİLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

İftar sonrası konuşan Milletvekili Çelik: “Mahmut ve Fetih Bey’e, ayrıca tüm işçi kardeşlerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul buyursun, sağolsunlar bizi misafir edip sofralarını paylaştılar. İftar sonrası maden faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı da bulduk. Gerçekten zor ve meşakkatli bir iş, Allah(c.c.) tüm maden işçilerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi. HABER: SONER KANBER