AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu kırsaldaki saha çalışmalarında tempoyu artırdı.

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu’nun öncülüğünde, ilçe başkanlığı tarafından Tüzün Park isimli iş yerinde kırsal mahalle muhtarları toplantısı gerçekleştirildi. Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti İl Başkanlığı Edremit Koordinatörü Mücahit Genç ve Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Uysal’ın da katıldığı toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, kırsalın sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Başkan Umutlu: "Bugün burada sizlerin mahallelerinizde yaşadığı sorunları öğrenmek için toplandık. Milletvekilimiz Dr. Mustafa Canbey, AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Encümeni, Edremit Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Grup Sözcümüz ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcımız Murat Tuna ve ben sorunlarınızı not alacağız ve çözümü noktasında hızlı bir şekilde çalışmalar yürüteceğiz. Katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Daha sonra konuşan AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Encümeni, Edremit Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Grup Sözcüsü ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Murat Tuna da, kırsal mahalle muhtarlarının aktardığı sorun, istek ve önerilere cevap vererek üzerine düşeni yapma sözü verdi. Tuna, “Kırsal mahallelerimizden son zamanlarda su faturalarının yüksek olması, alt yapı, yol ve benzeri sorunlar gelmektedir. Bu sorunları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza, Edremit Belediyemize ve gerekli kamu kurum ve kuruluşlarına ileteceğiz ve çözümü noktasında takipçisi olacağız” dedi.

 

MUHTARLARDAN AK PARTİ'YE TEŞEKKÜR

Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Uysal ise, toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu başta olmak üzere Milletvekili Dr. Mustafa Canbey ve Murat Tuna’ya teşekkür etti. Toplantıda, tüm kırsal mahalle muhtarları söz alarak sorunları, istek ve önerilerini dile getirdi. Kırsal mahalle muhtarları, “Uzun süredir kırsal mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen başka bir siyasi parti olmadı. Milletvekilimiz Dr. Mustafa Canbey’in katılımından büyük mutluluk duyduk. Değerli vekilimiz kırsal mahallelerimizin sorunlarını yakından takip ediyor ve İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ile Murat Tuna’yla birlikte çözümü noktasında çalışmalar yürütüyor. Hepsine teşekkür ediyoruz. Sorunlarımız belli. Bazılarının çözümleri zor olsa da gücünüzle çözeceğinize inanıyoruz” şeklinde sözler sarf etti.

Toplantının sonunda, tüm muhtarlar toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.