İYİ Parti Altıeylül belediye başkan adayı Hakan Afşin ARICAN ramazan ayında da dur durak bilmeden gece gündüz sahalarda.

Dün,  önce sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulunan ARICAN daha sonra sanayi esnafını, iftardan sonra da mahalle gezilerini sürdürdü.

Teravih namazını Gazi Osman Paşa camiinde kılan ARICAN, sonrasında ise mahalle esnafını ve kahvehaneleri gezdi.  

Buralarda vatandaşlarla yaptığı sohbetler esnasında vatandaşlar, belediyeden beklentilerinden daha çok geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığından dert yandılar. Hakan Afşin ARICAN da cevaben yaptığı konuşmalarda; “ haklısınız, gerçekten korkunç bir pahalılık, yüksek bir enflasyon var, ve işin vahim tarafı da ülkeyi yönetenlerin hiç birşey yokmuş gibi davranması ve kontrolü tamamen kaybetmiş olmasıdır. Hatta milletle dalga geçmeye başladılar. Önceki gün, ülkenin ticaret bakanı, et fiyatlarında azıcık bi yükselme oldu diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar diye konuşmuş. Sayın bakan sanki başka bi gezegende yaşıyor. Kasapta  kıymanın kilosu 500 ₺’yi geçmiş azıcık artış olduğunu söylüyor. Hani bir filmde “Ağam bizimle eğlenir” repliğinde olduğu gibi adeta dalga geçiyor.

Allah’ın izniyle 1 Nisanda görevi devraldığımızda vatandaşımızın bu gibi ekonomik sıkıntılarının giderilmesi için bir çok projeyi hayata geçireceğiz. Bu amaçla ilk önce, belediye bünyesinde İSTİHDAMI ARTIRMA MERKEZİ kuracağız. Bu merkezin bünyesinde oluşturacağımız uzman ekiplerle istihdamı artırma konusunda yapılması  gereken tüm detaylar analiz edilecek, ve belli bir plan dahilinde uygulamaya sokacağız. Sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yapılarak yatırımcılar önündeki tüm engelleri kaldırarak istihdamın artırılması için hertürlü desteği vereceğiz. Biz üreten ve üretimin önünü açan bir belediye olacağız. Böylelikle de hemşehrilerimizin ekonomik sıkıntılarının giderilmesi ve işsizliğin azaltılması için herseyi yapacağız. Bu yüzden bu seçimlerde bize destek vermenizi istiyoruz” dedi.

(Hüseyin Tülek)