Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi çalışmalarının başarıyla yürütüldüğü Susurluk İmam Hatip Ortaokulu hafızlık mezunu öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti.

Hafız öğrencileri ile birlikte; Susurluk İmam Hatip Ortaokulu okul müdürü, hafızlık öğretmeni ve okul aile birliği başkanının da bulunduğu ziyaret çerçevesinde; 2020-2021 eğitim öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu, Susurluk Müftülüğü iş birliği ile hayata geçirilen "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" ile ilgili okulda uygulanan çalışmalar görüşüldü.

Hafızlık eğitimi alan öğrencilerimizle sohbet eden Müdürü Ali Tatlı, çok kıymetli olan hafızlık yolculuğunun sabır ve emek istediğini vurgulayarak örgün eğitimle birlikte devam etmesinin önem taşıdığını belirtti. Hafız öğrencileri okumanın önemi üzerine konuşan Müdür Tatlı, öğrencilere okumaları için kitap tavsiyelerinde bulundu. 30 öğrencinin hafızlık eğitimine devam ettiği okuluda; özverili çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik ederek öğrencilerin başarılı bir şekilde yetiştirilmesine katkı sağlayan müftülük personeli öğreticilerine, okul yönetimi ve öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Susurluk İmam Hatip Ortaokulunda uygulanan örgün eğitimle bir arada sürdürülen "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" çerçevesinde; millî ve manevi değerleri özümseyerek hayatına uygulamaya çalışan, çevresine güzel bir örnek teşkil eden hafız din adamı, doktor, mühendis, savcı, hakim, mimar ve yöneticiler ile fenni ilimlerle birlikte manevi yönden gelişmiş nesiller yetiştirmek hedefleniyor. (Haber Merkezi)