Şehzadeler Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi, 6, 7 ve 8.

Şehzadeler Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik kapsamlı destek kurslarına başladı. Türkçe, İngilizce, Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilimler derslerinde uzman öğretmenler eşliğinde eğitim alan öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılına güçlü bir başlangıç yapacaklar. 110 öğrencinin katıldığı kurslar, 6 hafta boyunca haftanın 6 günü devam edecek.
Şehzadeler Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezindeki kurslara katılan öğrenciler, ders destek kurslarının yanı sıra Robotik Kodlama ve Akıl ve Zeka Oyunları kurslarına da katılma imkanı buluyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar, öğrencilerin teknolojik becerilerini ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmelerine de katkı sağlıyor.
Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Şehzadeler Belediyesi olarak her zaman öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini ve onların gelişimine katkı sağlamak için bu tür projelere destek vereceklerini ifade etti.
Kapsamlı kurslarla öğrencilerin bir yandan akademik başarıları artırılırken, bir yandan da yenilikçi beceriler kazanmalarına imkan sağlanıyor.