Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Mayıs ayında gerçekleştirilecek olağan genel kurulu öncesinde Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu adaylarını tanıttı. Katılımcı Demokratların başkan adayı mevcut Başkan Başkan Ertuğ Aslan, her zaman birleştirici ve şeffaf olduklarını ve önümüzdeki dönemde hizmetlerine devam etmek istediklerini söyledi.

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Mayıs ayında yapılacak olağan genel kurulu öncesinde mevcut Başkan Ertuğ Aslan, düzenlediği basın toplantısı ile yeniden aday olacağını duyurdu. Başkan Ertuğ Aslan toplantıda Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu’nun

disiplin, yönetim ve denetim kurulu adaylarını da açıkladı. Başkan Ertuğ Aslan; burada yaptığı konuşmada: “Odamızın gelişmesi, büyümesi ve güçlü bir beraberliğin sağlanması için Balıkesir Katılımcı Demokrat Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu olarak yeni dönemde yeniden oda başkanlığı görevime talibim.” Dedi.

Görev süresince şeffaf bir yönetim anlayışı sergilediklerinin altını çizen Başkan Aslan, katılımcı grubun 9 yıldır odayı yönettiğini hatırlattı. Aslan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Odamızda gelişimin, TÜRMOB’da dönüşümün devamı için yol arkadaşlarım ile birlikte 16 yıldır Katılımcı Grup olarak yol yürüyoruz. Üst birliğimiz TÜRMOB’dan yönetim anlayışının değişmesi ve mesleki mücadelemizin amacına ulaşmasını diliyoruz. Katılımcı grup 9 yıldır odamızı yönetmektedir. Grubumuz derme çatma seçim zamanı ortaya çıkıp birbirinin dilini sürüklemeye çalıştığı yönetim anlayışına hiçbir zaman prim vermemiştir. Örgütlü, mesleki mücadeleye ve liyakata inanan yol arkadaşlarım ile şehrin tamamında yol yürümeye devam etmekteyiz. Oda başkanlığım sürecinde uzlaşmacı, demokratik, şeffaf, temsil gücünü etkili kullanan, örgüt içi demokrasi anlayışına ödün vermeyen anlayışımızla yol arkadaşımızla hep beraber odamızı yönettik. Pandemi döneminde yönetim anlayışında eksik kalsak da, şartlara uygun olarak yönetimimizi sürdürdük. Kadın meslektaşlarımız ve mesleğe yeni katılan stajyerlerimize destek olduk. Mesleki sorunlar, e-dönüşüm süreçleri, güncel mevzuat konularında meslektaşlarımızın yanında olduk. Odamızın mali tablolarını güçlendirip pozitif bir ivme kazandırdık. Meslektaşımızın yanında olmaya, ulaşılamayan yönetici olmamaya özen gösterdik. Tek adam anlayışı ile değil, katılımcı bir anlayış ile takım arkadaşları ile odamızı yönettik. Yeni dönemde deneyimli, donanımlı, en iyilerimizden seçtiğimiz kadrolarımızla odamızı daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Söz odamızı daha önce yönettiğimiz gibi yöneteceğiz” dedi.

 

Öte yandan Ertuğ Aslan Başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Disiplin Kurulu: Ayşe Yasemin Civelek (Edremit), Fatih Eser (Merkez), Zafer Kanbur (Merkez), Ufuk Kaya (Merkez), Ekin Tarık Güle (Edremit), İsmail Kocapüskül (Gönen), Meral Öntan (Merkez), Özgül Yiğit (Merkez), Zafer Yurthan (Gönen), Emre Yücel (Merkez).

Denetleme Kurulu: Sevgi Çakıcı (Merkez), Sabri Gökçe (Burhaniye), Dinçer Günal (Burhaniye), Recep Mandacı (Merkez), Tülay Oral (Merkez), Ufuk Öztürk (Merkez).

Yönetim Kurulu: Feyza Akın (Merkez), Levent Altun (Merkez), Onur Batır (Bandırma), Eren Çekiç (Merkez), Ahmet Tufan Dolu (Bandırma), Hasan Güneş (Ayvalık), Birol Kahraman (Merkez), Neriman Köybaşı (Merkez), Selma Kurt (Merkez), İlknur Sayan (Merkez), Ferhat Silahşör (Ayvalık), Sezai Yavuz (Merkez), Oktay Zengin (Merkez), Ertuğ Aslan (Merkez)