MADAM HAIR SALOON sahibi Ramazan Karaca, kadınlara saçlarının daha yumuşak, daha parlak ve daha canlı olabilmesi için ilk önce saçları besleyen bir şampuan kullanmalarını tavsiye etti. Karaca ayrıca sağlı saç için ayda 1 kuaföre gidilmesi gerektiğini söyledi.

Balıkesir MADAM HAIR SALOON sahibi Ramazan Karaca, sağlıklı saçın sırlarını anlattı. Bakımlı saçlar için özellikle kış aylarında nemlendirici kullanılması tavsiyesinde bulunan Karaca; kadınlara ayda bir kere kuaföre gitmeleri tavsiyesinde bulundu. Karaca; “Saç bakımı güzel ve kaliteli malzemeler ile yapılmalı. Ama salon bakımı da çok önemli bir bayanın ayda 1 kere bile olsa kuaförünü ziyaret edip saç bakımını yaptırması gerekiyor. Saç ne kadar bakımlı olursa kuaförünüz de o kadar rahat bir şekilde istenilen şekli ve herhangi bir işlemi rahatlıkla ve kaliteli bir şekilde yapabilir. Bugünlerde sadece boyalar yıpratmıyor saçları. Havanın dengesizliği bile bir saçı çok rahat bir şekilde etkileyebilir. Ben bayanların soğuk kış günlerinde nemlendirici kullanmalarını öneriyorum” dedi.

 

 “GELİŞMİŞ SALON SAYISI ÇOK AZ”

Kendini geliştirmiş ve yeniliklere ayak uyduran salonların Balıkesir’de yetersiz olduğunu söyleyen Karaca, “Balıkesir’de sektörümüz eskiye göre daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Gençler artık daha sabırsız, biran önce kartvizit sahibi olmak istiyorlar. Ama tabi hep belli bir kotanın içerisinde ilerliyoruz. Çok kendini geliştiren, yeniliklere ayak uydurabilen salon sayısı Balıkesir’de çok az” şeklinde konuştu.

 

“VİDEO İZLEYEREK SAÇ BAKIMI YAPILMAYA BAŞLANDI”     

Öte işletmelerinin en büyük sorunlarının sosyal medya üzerindeki videolar ve kozmetik sektörü ile birleşmesi olduğunu belirten Ramazan Karaca, “Sektörümüzdeki sorunlar değil de şuan ki en büyük sorunumuz, Kozmetik sektörü ile birleştirildik. Benim bildiğim kadarıyla bu bir sorun, Sosyal medyada fazlası ile saç bakım, boyama gibi videolar çıktı. Bu videoların insanlar zarar verdiğini düşünüyorum. Sosyal medyadan izleyerek saçına işlem uygulayan kişi koşarak yanan saçının düzeltilmesini istiyor. Artık biz bayan arkadaşlarımızın boyama işlemini değil bozulan ve yanan saçına düzenleme yapıyorum. Ben sürekli yeni bir şeyler yapmak isterken şuan bu problemden dolayı sürekli bozulan saçları düzeltiyorum. Acil durum kuaförü gibi olduk diyebilirim” şeklinde konuştu.

HABER: ADEM KARANFİL