Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi 30’ncu kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği gecede sendikada görev yapmış önceki dönem başkanlarını plaket ile onurlandırdı.

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi, 30’ncu kuruluş yıldönümüne özel “Vefa Buluşması” programı düzenledi.

Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen programa Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir Şubesi Kurucu Başkanı Zeki Çabuk, daha önceki dönemlerde Şube Başkanlığı yapmış olan İbrahim Ethem Yılmaz, kuruluşundan bugüne Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkanı olarak görev yapan başkanlar katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 30. Yıl Vefa Sinevizyon gösterisinden sonra konuşan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Eğitim-Bir-Sen camiasının Türkiye’nin normalleşmesinde göstermiş olduğu katkının asla yadsınamaz olduğunu söyledi.

Ardından Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk 30'uncu kuruluş yılını kutlayan Eğitim Bir-Sen'in hak, adalet, barış, emek, özlük ve özgürlük mücadelesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Beş bini geçen üye sayısıyla Balıkesir’in en büyük sendikası olduklarını aktaran Çabuk; "Bu başarıda geçmişten günümüze kadar mücadele etmiş, emek vermiş, ter akıtmış olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Vefat eden gönül dostlarımıza Allah'tan rahmet, emekli olan büyüklerimize sağlık, sıhhat ve hayırlı ömürler, millete hizmet mücadelemizde bayrağı taşıyan kardeşlerimize başarılar diliyorum" dedi.

Daha sonra sırasıyla kürsüye, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir Kurucu Başkanı Zeki Çabuk ve geçmiş dönemlerde Şube Başkanlığı yapmış olan İbrahim Etem Yılmaz gelerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Ardından geçmişte Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesinin değişik kademelerinde görev yapmış başkanlarına, vefa programı anısına hediye takdim edilerek program sona erdi.