29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü sebebiyle CHP, Cumhuriyet Balosu düzenleyerek bayramı kutladılar.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), geçtiğimiz akşam Altın Otel’de Cumhuriyet Balosu etkinliğini düzenlediler. Düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Etkinlikte kısa bir süre önce vefat eden CHP’li Tamer Molla ve Münir Balkanlı’nın ailelerine de plaketler takdim edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, devamında CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın konuşmalarıyla devam etti. Başkan Sarı, konuşmasında cumhuriyetin 100’üncü yılında verdikleri bu mücadeleyi milletin iktidarı olarak taçlandıracaklarını dile getirerek saray saltanatına son vereceklerini söyledi. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: “Bugün milyonlarca insan cumhuriyetin değerleri için heyecanla o günü bekliyor. O gün de seçimin, sandığın geldiği gün. Ama o güne kadar hep birlikte mücadele etmemiz ve vazgeçilmez değerlerimiz uğruna emek vermemiz gerekiyor. Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu bu durumu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün hukuku yok edip eğitimin, sağlığın, devletin bütün kurum kuruluşların hiç edildiği bir dönemi yaşıyoruz. Ne yazık ki evdeki analarımızın tenceresini kaynatamadığı, babaların çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı, açlık ve yoklukta canına kıyan insanları gördüğümüz bir dönemden geçiyoruz. Bu ülkeyi yöneten iktidar ve bu iktidarın başındakiler sorumluluklarının farkında olmaksızın saraylarında saltanatlarını devam ettiriyorlar. Kim olursa olsun herkes bilsin ki cumhuriyetin 98. yılında hep birlikte saltanatın yıkılıp, sarayın alt edildiği cumhuriyetin, milletin egemenliğinin ilan edildiği o günün yıl dönümünde buradan bir daha cumhuriyetin 100’üncü yılında milletin egemenliğini hep birlikte başaracağız. Sarayın saltanatına hep birlikte son vereceğiz. Bugün saray ve saltanat sevdalılarıyla vatan ve millet uğruna bayrağının altında gururla ve onurla mücadele eden milletimiz var. Saltanat düşkünlerine karşı bu ay yıldızlı bayrağımızın altında gururla başı dik olarak dürüst, ahlaklı, namuslu hayatını adamış yüz milyonlarız. O milyonların sokakları dolduracağı günlere hep birlikte yaklaşıyoruz. Bunun için yapmamız gereken bir gerçek var. Öncelikle hepimizin birbirimize sıkı sıkıya sarılması gerekiyor” dedi.

“YERELDE VE GENELDE DAHA EMİN ADIMLAR ATIYORUZ”

CHP’ye Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve beraberindeki 7 meclis üyesinin geçmesiyle hem yerelde hem genelde güçlendiklerini ve bu mücadele ruhlarının kendinden emin adımlarla daha da ileriye gittiğini ifade eden Başkan Sarı: “Bugün mücadelemize geçtiğimiz günlerde katılan bir Ayvalık Belediyemiz var. Ben buradan aramıza katılan ve bizlere katkı sunan Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin’e ve Ayvalık Belediye Meclis Üyelerimize bir alkış istiyorum. Bu onurlu yürüyüşe güç veren kıymetli belediye başkanımız Mesut Ergin ve onunla beraber yol alan meclis üyelerimizle birlikte Ayvalık örgütümüz çok daha fazla güçlendi. Artık yereldeki ve geneldeki mücadele ruhumuz kendinden emin adımlarla daha da ileriye gidiyor. Bu sebeple hep birlikte mücadelemizi ileriye götürüyoruz. Bu güçlenen mücadeleyi gören bir iktidar var. Bu iktidar artık tehdit etmeye başladı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na tehditler savuran o koltukta oturan Ak Parti Genel Başkanına buradan bir defa daha hep birlikte mesaj vermek isteriz ki kim olursa olsun cumhuriyet sevdalılarının kimseden korkusu yoktur. Bizler yürüdüğümüz onurlu yolda asla boynumuzu eğmeden, bir adım dahi olsun geri adım atmadan bu yola çıktık. Bu yolun sonu aydınlık Türkiye’nin yoludur. Bu yolun sonu cumhuriyetin zaferinin sonudur. Bu yolu 100’üncü yılımızda iktidarla taçlandıracağız. Bu mücadelenin neferi olan da bizim yürekli Atatürkçü, Çağdaş, Aydınlık gençlerimizdir” diye konuştu.

Başkan Serkan Sarı’nın konuşmalarının ardından balo, şarkılar ve halk oyunları ile devam etti. Programa Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ve beraberinde çok sayıda partili katıldı.