Bandırma 17 Eylül Üniversitesi öğrencileri Bandırma Belediyesi’nin desteğiyle sosyal farkındalık dersi kapsamında sokak hayvanlarını için mama dağıttı.

Gönüllü seçtikleri bölümde; Sokak Canları Besleme Grubu oluşturmaya karar veren üniversiteli gençler, iletişime geçtikleri Bandırma Belediyesine projeleri ile ilgili bilgi vererek iş birliği talebinde bulundular. Talepleri büyük memnuniyetle karşılanan üniversiteli gençlere, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da gereken tüm desteğin verileceğini söyledi. Bandırma Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi yetkilileri, 17 Eylül Üniversitesi öğrencisi olan gençlere, ilçe sınırlarında yaşayan tüm sokak hayvanlarının bulunduğu alanları birlikte gezerek; besleme noktaları ve süreleri hakkında bilgi verdi.

Üniversiteli gençler Bandırmadaki sokak hayvanlarını besleyerek, doğaya ve hayata destek oldular. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun; “Farklı şehirlerden Bandırmamıza gelen, 17 Eylül Üniversitemizin güzel yürekli gençlerinin böyle bir projede, bir arada olmaları gelecek adına umutlarımızı daha da arttırdı. Örnek alınması gereken bu değerli çalışmaları için gençlerimizi kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.