Balıkesir Bilnet Okulları, YKS ve LGS’de dereceye giren öğrencilerini plaketle onurlandırdı.

Bilnet Okulları Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavında (LGS) dereceye giren öğrencilerine ödül ve plaket vermek üzere Balıkesir Kampüsünde bir tören düzenledi.

Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ’ın katılımıyla gerçekleşen törende Zehre Sağ, başarılı öğrencileri tebrik etti.

Sağ, eğitimden kazandıklarını eğitime harcadıklarını belirterek, "LGS'de toplamda 314 öğrencimiz ile Türkiye genelinde yüzde 97 yerleştirme oranıyla yüzde 30’unu fen lisesine, yüzde 70’ini ise  nitelikli okullara yerleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. " dedi.

EN KRİTİK DÖNEM LİSE EĞİTİMİ

Sağ, lise eğitiminin, eğitim sürecinin en kritik dönemi olduğunu vurgulayarak, Bilnet Kampüslerimizde uzman eğitim kadrolarının olduğunu söyledi.

Sağ; “Çocuklarımızın yeteneklerine uygun mesleklere yönlendirmek ve hayallerindeki seçkin üniversitelerin seçkin bölümlerini kazanmalarını sağlayan eğitim '’Lise'’ eğitimidir. Bilnet Liseleri olarak 2021 YKS'de okullarımızdan, Türkiye 1.liği, Türkiye 7.'liği, Türkiye 167.'liği, Türkiye 281.'liği, Türkiye 406.'lığı, Türkiye 453.'lüğü ve Türkiye 552.'liği başarılarını elde ettik. Öğrencilerimizitercihleri için Bilnet Kampüslerimizde uzman eğitim kadromuzla görüşmeye bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

DOĞRU ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRDİ

Balıkesir Bilnet Okulları Fen Lisesi öğrencilerinden, 80 soru da 75 doğru yaparak YDT Almanca birincisi olan Mustafa Aytekin, “Ailem, öğretmenlerim ve çevre  de mutlu. Ben bu başarıyı 9. sınıftan itibaren çalışmamla elde ettim. Düzenli ve disiplinli çalıştım. Eksiklerimi biliyordum, bu konuda stratejik ilerledim. Aynı zamanda stres kontrolünü de iyi yaptığımı düşünüyorum. Bunlar başarıyı getirdi. Tıp eğitimi almak ve doktor olmak istiyorum. Yurt içinde ve yurt dışında bilimsel çalışmalar yaparak ülkeme katkı sağlamak istiyorum.” dedi

DOĞRU EĞİTİMLE DOĞRU GELECEK

Bilnet Okulları, nitelikli eğitim öğretim programı ve alanında uzman eğitimciler önderliğinde İngilizce diline hâkim, 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış, özgüveni yüksek ve başarılı öğrenciler yetiştirmek hedefiyle yoluna devam ediyor. Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra SAĞ; “Biz her zaman eğitim programlarımızı bu felsefeyi temel alarak inşa ediyoruz. Misyonumuz, çağın eğitim stratejileri, teknoloji ve yöntemlerini kullanarak geleceğe yön veren, evrensel düşünen, sorumluluk sahibi, ilgi ve yeteneklerinin farkında, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı mutlu ve üretken bireyler yetiştirmek. Şimdi ise bütün eğitim kadromuzla, ekipmanlarımız ve teknolojik alt yapımızla öğrencilerimizi 2021 – 2022 eğitim – öğretim döneminde karşılamak için hazırız.” dedi. HABER: HÜSEYİN TÜLEK

 

 

Dereceye giren öğrencilerin isimleri şu şekilde:

8. Sınıf öğrencimiz Güngör Şenol Lgs’de 0,08’ lik dilime girerek koç lisesini kazandı.

8. Sınıf öğrencimiz Eylül Solak Lgs’de 0,12’ lik dilime girerek koç lisesini kazandı.

12. Sınıf öğrencimiz Mustafa Aytekin yks-ydt (almanca) Türkiye 1.si, Yks-Ayt(sayısal) Türkiye 682.si olmuştur.

12. Sınıf öğrencimiz Ahmet Bilican Yks-Ydt (ingilizce) Türkiye 7.si, Yks-Ayt (sayısal) Türkiye 281.si olmuştur.

12. Sınıf öğrencimiz Ömer Selçik Yks-Ayt (sayısal) Türkiye 453. olmuştur.

12. Sınıf öğrencimiz Işıl Berat Akçay Yks-Ayt (eşit ağırlık) Türkiye 167.si olmuştur.

12. Sınıf öğrencimiz Işılay Özkan Yks-Ayt (eşit ağırlık) Türkiye 800.sü olmuştur.